ZACHRAŇUJEME SLUNÍČKO 🐈❤️☀️

Sluníčko, to je jméno kočičky, kterou jsme přijali do našeho útulku. 

Slunce je symbol radosti, tepla a naděje, a právě tyto vlastnosti přesně odrážejí kočiččinu povahu a rezavo-zlatý kožíšek.

Když jsme se o kočičce dozvěděli, stálo před námi rozhodnutí. Měli jsme tři možnosti: 

  1. Odmítnout žádost o přijetí zraněné kočičky s koťátky, protože náš útulek i dočasné péče jsou plně obsazeny. To by však znamenalo nechat ji napospas osudu a vlastně ji odkázat na smrt. 
  2. Po přijetí ji nechat na veterině amputovat zraněnou nožku.
  3. Zvolit náročnou operaci a záchranu nejen kočičky, ale i její nožičky.

Bez váhání jsme zvolili 3. možnost, protože víme, že je to správné a že Sluníčko si zaslouží dostat šanci.

Špatně? Co myslíte, jak byste volili vy?

Zde je příběh Sluníčka a jejích dětí:

Kočička žila v ZD v Kurovicích a tam také, jako nekastrovaná, porodila 5 koťátek. 2 našly domov a ona dál živořila se svými 3 dětičkami mezi traktory a těžkou technikou.

V sobotu si všimla paní, která ji jediná krmila, že kočička má těžce zraněnou nožku, ze které jí trčela kost. Nohu tahala za sebou.

Paní zkoušela hledat pro kočičku pomoc, od kolegů se dočkala rady „že dostane pifku“, že ji zastřelí. Naštěstí se dostala k paní, která včera oslovila náš útulek. Jak jsme zareagovali již víte. Okamžitě byla kontaktována veterinární klinika a paní ji tam i s koťátky zavezla.

Kočička má obě zraněné nožky a na jedné otevřenou zlomeninu, tak 2 dny starou se sepsí a v tomto horku bylo doslova otázkou hodin, kdy by dostala otravu krve a zemřela. Nyní je na veterině ve Slušovicích a my děkujeme panu doktoru Veselskému za rychlé ošetření a složitou operaci, kdy jsme se domluvili, že bude nejen zachráněna kočičí maminka, ale i její nožička.

Jak k úrazu došlo nevíme. Mohla to být nešťastná náhoda, kdy se zranila o nějaký stroj, mohlo jí srazit auto nebo jí mohl vědomě ublížit člověk.

Teď je již po operaci, ve stabilizovaném stavu.

Děkujeme paní ze ZD, že jí život kočičky nebyl lhostejný a děkujeme i Zuzaně Bednářové, která nás kontaktovala, pro kočičku jela a odvezla ji na kliniku.

Vaše podpora je pro nás velmi důležitá, protože náklady na operaci a léčení jsou vysoké.

Chcete na kočičku Sluníčko přispět? Souhlasíte s našim rozhodnutím?

Číslo účtu je: 239075936/0600, poznámka Sluníčko. 🙏🏻☀️

Doufáme, že se kočička brzy uzdraví a najde svou novou, láskyplnou rodinu. 

Děkujeme vám za vaši pomoc a přejeme vám, aby vám Sluníčko přineslo jen radost. ❤️