SBÍRKA PRO KRYŠTŮFKA 🐱❤️

Jsem Kryštůfek, maličké kotěcí miminko, prosím, pomůžete mi?

Žil jsem s maminkou a třemi sourozenci v areálu Baťovy nemocnice. Maminka vždy čekala až jí někdo hodí kousek pečiva nebo něčeho, aby přežila a měla mlíčko pro své malé děti, pro nás.

Jednoho dne tam napadla mého bratříčka kuna a doslova ho rozkousala. Byl jsem kousek od něj a ona trošku kousla i mě do jedné z nožiček.

Našla nás hodná paní a hned kontaktovala útulek, zda může pomoci. Pomohli, přijali k sobě maminku i nás tři děti, bohužel, mámu bratříčkovi se již život nepodařilo zachránit.

Byli jsme převezeni do bezpečí dočasky, zachráněni, ale mě najednou začala otékat nožička a než pro mě přijela teta Eva, aby mě okamžitě převezla na kliniku, otok prasknul a vyvalila se z něj spousta hnisu. Plakal jsem bolestí a myslím, že plakala i teta, protože se o mě moc bála.

Převezla mě k paní doktorce Bernatíkové, a i když bylo už hodně pozdě večer, hned mě paní doktorka začala ošetřovat a zachraňovat. Čistila mi ránu, ze které vytékala hnusná tekutina. 

Dostal jsem antibiotika s tím, že musím zabojovat. Ten večer mě převzala teta z další dočasky. Postupně mi ale začaly hnisat i ostatní tlapičky a ocásek.

Druhý den byl pro mě přímo kritický. Nožičky i ocásek bolely, odmítal jsem pít kotěcí mlíčko, odmítal dokrmování, byl jsem malátný, neměl sílu ani chuť žít. 

S těžkým srdcem začali zvažovat mé uspání. Paní doktorka ale tetu Evu podržela a řekla, že za mě budou bojovat, zkusí mě zachránit.

Sehnali mi kozí mléko a kolostrum.

Prosili mě, abych zabojoval a začal pít. Sebral jsem zbytek sil, přisál se k lahvičce a pil.

Prý už mám nejhorší za sebou. Cesta bude ještě hrozně dlouhá a náročná, ale budu žít.

Dostal jsem jméno Kryštůfek, jsou mi tři týdny, jsem maličký kočičí uzlíček. Zůstávám v péči dočasky u tety Aleny, která o mě pečuje, krmí mě, denně čistí rány, jezdí na veterinu, … 

Čeká mě amputace přední nejzasaženější tlapičky, která doslova visí na kůži. Musím ale nabrat sílu, abych amputaci zvládl.

Co by se stalo, kdyby pomoc nepřišla tak brzy, kdybych nedostal takovou péči, …?

Útulek má teď mnoho kočičích maminek, koťat a kotěcích sirotků, dočasky jsou plné a kočičích pacientů přibývá.

A teď jsem tady já a oni za mě bojují. Bojují za život kotěte, které před pár dny ještě nemělo jméno a mohlo umřít. Bude pro mě potřeba hodně peněz, které by měly být i pro ostatní zachráněné kočičky.

Prosím, pomůžete mi? Pomůžete útulku?

Jakoukoliv, i maličkou částku, můžete poslat na číslo účtu 239075936/0600 s poznámkou „Kryštůfek“.

Já, maličké kotěcí miminko Kryštůfek, všem ze srdíčka děkuji. ❤️