PROSÍME O RADU!

Pomozte nám poradit jak dál! Možná je text delší, ale o to víc budeme rádi, když si jej přečtete.
Tento příspěvek není žádostí o finanční pomoc ani o pomoc s dočasnou péčí nebo fyzickou pomoc v novém útulku. O toto tu žádáme v předešlých příspěvcích. Tento příspěvek je odrazem nouze nás, pár unavených dobrovolníků z bezvýchodné situace.
Ve chvíli, kdy píšu tento příspěvek překračuje počet koček v našem útulku 300. Denně máme několik telefonátů, zpráv a mailů a reagujeme jen na ty nejnutnější. Všechny mají totiž stejný předmět: nález koček a koťat, případně snaha o zbavení se vlastních. Problém je, že většina těchto hlášení není ani v našem blízkém okolí. A tak bereme kočky z jižní Moravy, kočky z Ostravska, kočky z Čech, kočky ze Slovenska a tak bych mohla pokračovat dál. My sami nejsme vázaní na Zlín. Město ani kraj nás nijak nepodporují a nikdy tomu tak ani nebylo. Vždy jsme měli potřebu pomoci tam, kde je třeba a na tom se nic nemění. Horší je však, že nejsme jediný útulek či spolek v republice, který se záchranou koček zabývá. Nepochybně si myslíme, že jsme největší. Největší, co se týče geografického rozsahu, kde pomáháme, největší, co se týče příjmů koček a největší, co se týče budoucího projektu našeho budovaného útulku. My jsme na toto na jednu stranu velmi pyšní, protože by nás nikdy nenapadlo, že toto všechno zvládneme a zachráníme ročně přes 450 němých tváří. Bez vaší pomoci bychom to nikdy nezvládli.
ALE!
My bohužel nejsme největším útulkem, co se finančních a hmotných příjmů týče. Nemáme žádné velké sponzory ani dotace. Žijeme pouze z darů od vás, našich příznivců a počítáme každou korunu na účtu i v kasičce. Poslední dobou navíc ubývá adopcí. Nejsme na budoucí majitele nijak nároční, ale máme svá pravidla a jde nám o bezpečnost koček. Nemůžeme zachráněné kočičky ohrozit umístěním do nevhodného domova.
Bohužel, opravdu pomáháme čím dál častěji na území, kde jsou aktivní jiné spolky a ty o pomoc zde nejeví zájem. Velmi nás mrzí, že místo abychom si navzájem pomáhali, protože nám přeci všem jde jen o jedno – záchranu koček, někteří toto stále ještě nepochopili a místo toho naši činnost nepochopitelně očerňují. Na Facebooku v komentářích se stále objevují nenávistná slova. To u většiny jiných útulků nevidíme.
Proto se ptáme:
Co děláme špatně?
Máme přestat zachraňovat kočky?
Máme přestat vypisovat sbírky a čekat na nejhorší?
Jsme jen dobrovolníci. Všichni toto děláme ve svém volném čase a děláme to z lásky ke kočkám, ale poslední dny už nám docela docházejí síly. Na žádosti o pomoc téměř nikdo nereaguje a pokud ano, jsou to stále ti samí, naši kamarádi a přátelé. Ale my toto sami nezvládneme.
Co teď?

 

 

 

e-mail na nás: zlin@zlin-dobreruce.cz
telefon: 775 229 240