PROSÍME O POMOC PO POŽÁRU V KOČIČÍM ÚTULKU 🙏🏻❤️

„Je pondělí 4. 4. 2022 něco před 19 hodinou.

Sedím u počítače a v hlavě mám, pár minut starý, hovor s paní Janiškovou, majitelku útulku Dobré ruce, z.s. Máme velký problém, spousty kočičích pacientů, které jsme léčili a léčíme a obří dluhy na veterinách. Co teď? Když nezačneme splácet, odmítnou veterináři naše kočičky léčit. Jak z toho ven? Před námi je nejhorší období roku s březími kočkami a nalezenými koťaty a my se točíme v kruhu a nevíme kudy kam.

Venku slyším hlasité houkání hasičských aut. 1, 2,… 5 aut, letí jako o závod a já si jen povzdechnu, kterého chudáka asi potkalo tak strašné neštěstí. 

Za chvíli na mě na Facebooku vyskočí příspěvek, hoří na Jižních Svazích a také fota a videa. 

Snad to není útulek?! 

Derou se mi do očí slzy, celá rozklepaná volám paní Janiškové, její rodině, lidem, kteří bydlí okolo,… Nikdo nebere telefon. Za chvíli se již dozvídám tu nejhorší zprávu. Hoří v kočičím útulku Dobré ruce!

Paní Janišková s rodinou je v pořádku, snad i kočičky, uvidíme, … 

Až hodně po 22 hodině dostávám zprávu, že hasiči dokončili kontrolu domu, jeho statiku i okolí. 

Shořel přístavek u domu, kde bylo uskladněno veškeré krmivo i velikánské množství kapsiček, které jsme nově, v minulém týdnu, dovezli, granule, stelivo, karanténní klece a boxy, nová škrabadla a vybavení pro dočasky, materiál na stavbu výběhu a všechno vybavení pro kočky. Shořel balkon domu i venkovní voliéra, naštěstí prázdná, určená pro kočky s koťaty. Částečně byl zasažený i dům, ale jen spodní část. Nahoru se díky rychlému zásahu hasičů oheň nedostal. Všichni se nadýchali kouře, manžel paní Janiškové je po ošetření popálenin.

Zvířata zraněna nebyla a mohou zůstat v útulku.“

Dle mluvčí hasičů, je způsobená škoda na majetku přibližně 1,2 milionu korun. (Více na https://https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/708844/nicivy-pozar-kociciho-utulku-ve-zline-skoda-je-pres-milion.html – 4. 4. 2022, 23:09 hod.)

Částka je předběžná, naše ztráty vybavení a krmení pro kočičky, ji velmi přerostou.

V současné době, kdy píšeme tento příspěvek, se příčina požáru vyšetřuje.

Velký problém s dluhy na veterině přerostl v ten největší. 

Proč my a za co? Pomáháme kde se dá,…

Nyní, kdy jsou jiné útulky či dočasky poloprázdné, my máme téměř 200 koček. Ptáte se proč tolik? V loňském roce byl enormní příjem a záchrana březích koček a nalezených koťátek a ne všem se podařilo nalézt domov. Z velké části, zmíněného počtu, jsou kočičky staré, nevhodné k adopci, hendikepované a těžce nemocné, které léčíme a snažíme se jim usnadnit život a alespoň trošku ho prodloužit. Často bereme kočičky z jiných koutů republiky i ze zahraničí, kdy nikdo pomoc nenabídne a i z jiných útulků a spolků vážně nemocná zvířata, kterým by hrozilo usmrcení.

Pro ty všechny a ty, kteří teď, možná již dnes, budou naši pomoc potřebovat, pro ty tu musíme být, nevzdat se a bojovat.

Pomozte, pokud můžete, i malá pomoc se počítá.

O fyzické a materiální pomoci budeme informovat na našich facebookových stránkách.

Pro finanční pomoc je účet: 2300631495/2010 do poznámky „požár“. 🙏🏻

Moc předem děkujeme. 

Naděje, že nás v tom nenecháte, nám dává sílu jít dál. ❤️