Naše základní podmínky adopce 🐈

Prosíme zájemce o adopci našich kočiček, přečtěte si naše základní podmínky, než nás budete žádat o adopci a žádejte jen v případě, že ji berete vážně a ne jen, že si chcete s námi popovídat.

Denně se setkáváme s tím, že žadatelé o adopci neví, jak vůbec funguje soukromý útulek a dočasné péče.

Ten náš sídlí v domě paní Janiškové, jediné majitelky útulku Dobré ruce, z.s.. Kočky jsou plně civilizované, žijí v domácím prostředí a stejně tak to je i s našimi poskytovateli dočasných péčí, kteří mají kočky doma v bytě nebo v domě a vychovávají z nich mazlíky, kteří pak od nich odcházejí do nových domovů.

Z důvodů domácího prostředí, neprovádíme návštěvy, hraní s kočkami a do útulku či dočasek chodí pouze dobrovolníci, kteří pomáhají s úklidem nebo focením koček a lidé, kteří mají již kočičku vybranou a jdou si ji adoptovat.

Nemůžeme přijímat lidi, kteří se chtějí s danou kočičkou postupně seznamovat, chodit za ní. Představte si to v reálu, kdy byste takto pouštěli k sobě domů cizí lidi. Je to určité narušení soukromí, nám to sebere spoustu času, můžete do útulku zanést nějakou nemoc, neboť jsou tam často i kočičky v léčbě nebo po a s oslabenou imunitou, …

Setkáváme se s názorem, že se lidé chtějí s kočičkou nejprve sblížit, poznat jaká je a zda se k nim bude hodit. V tomto směru nám ale musíte důvěřovat, že informace o nich podáváme pravdivé a my sami máme největší zájem na tom, abyste vy i kočička byli spolu šťastní.

Ti, co kočky a útulky opravdu znají, nám dají za pravdu, že asi jen 1 kočka z 20, když přijde cizí osoba do útulku či dočasky, se za svou novou rodinou rozběhne, bude se chtít hned mazlit, … většinou i ti největší mazlíčci se budou krčit v koutě nebo utečou, protože tam přijde někdo nový, cizí a oni ztratí svou jistotu …

I při příchodu do nového doma se kočička může pár dnů i nějaký týden schovávat a stranit a je třeba jí i případné kočičí kamarádce dát čas. Je to pro ně velký stres, převoz, noví lidé, prostředí a často nás nejvíce překvapí původně nedůvěřivé plašší kočičky, které již po pár dnech leží své lidské mamince na klíně nebo se tlačí v posteli mezi svými rodiči. 

 

Prosíme, přečtěte si naše základní podmínky pro zájemce o adopci, denně totiž trávíme hodiny telefonními hovory a odpověďmi na dotazy, které bohužel, k samotné adopci nesměřují. Často si připadáme, jako psychologická poradna či informační služba o kočkách, kdy existují spousty knih a internetových stránek, kde se lidé mohou se vším seznámit. Tento ztrátový čas bychom mohli věnovat našim svěřencům, kteří naši péči potřebují a to ani nemluvíme o našich rodinách, kteří nás podporují, ale kterým velmi často chybíme. 

 

Děkujeme za pochopení.

 

🔟 Desatero pro zájemce o adopci:

  1. Zájemce o kočku musí být starší 18 let.
  2. Neumísťujeme kočku prostřednictvím třetí osoby a taktéž neumísťujeme formou daru bez vědomí skutečného majitele.
  3. Umísťujeme do bytových podmínek bez možnosti výběhu ven, s výběhem zabezpečeným nebo s výběhem, kde nevede hned před domem rušná silnice. 
  4. Zájemce by měl mít v bytě zasíťovaná okna, kterými větrá a zabezpečený nebo zasíťovaný balkón.
  5. Zájemce nám vyplňuje předadopční dotazník a následně předávací protokol, který vymezuje práva a povinnosti nového majitele a Dobré ruce, z.s. si vyhrazuje právo kontroly dodržování podmínek.
  6. Nový majitel je povinen vrátit kočku zpět, pokud se o ni nebude moci nadále starat.
  7. Nový majitel se tímto zavazuje poskytovat sdružení pravdivé zprávy z nového domova.
  8. Pokud si nový majitel osvojí nekastrovanou kočku, zavazuje se nechat ji ve vhodném věku vykastrovat.
  9. Majitel musí kočce zajistit bezpečné prostředí, vhodné krmivo, veterinární péči a hodně lásky.
  10. V případě vážnější nemoci kočky chceme od majitele okamžitou informaci, abychom mohli poskytnout naše cenné rady ohledně léčby.

Pokud tyto body nesplňujete nebo s nimi nesouhlasíte, pokud adopci neberete vážně, prosíme, šetřete náš čas, nekontaktujte nás a o adopci nežádejte.

 

Věřte, že my vše děláme srdcem a chceme pro kočičky jen ty nejlepší rodiče a nejlepší domovy.

 

Pokud podmínky splňujete, neváhejte se na nás obrátit, velmi rádi si s vámi o kočičkách popovídáme, nabídneme vám volné adepty k adopci, zodpovíme všechny vaše dotazy a předáme vybranou kočičku do vašeho láskyplného domova. 🥰🐈