PANDORA, KOČIČKA, CO BYLA ČÍSLEM, BOJUJE S FIP

pandorka

OSUD nebo NÁHODA??


Věříte, že existuje někde nad námi kočičí osud, Velká kočka – nějaká síla, která řídí to co se má stát?


Nikdy nebereme kočky z městských útulků – vlastně jednou ano, v roce 2007, kdy jsem měla jedno kotě z útulku na Vršavě, kde jsem si přijela vybrat tu „nejošklivější“ kočičku, která by tam zůstala nejdéle – naše zamračené sluníčko Elišku.


Druhou výjimku jsem udělala letos.

 

Začátkem března letošního roku jsem úplně náhodou narazila na fotku kočičky v městském útulku v Čechách s popisem: číslo 957/2022, váha 2 kg, stáří 12 let, nutná doživotní ledvinová dieta. Kdo takovou kočičku adoptuje? Fronty se určitě stát nebudou. Nedalo mi to, pořád jsem viděla ty oči, drobná kočička jenom s číslem beze jména. Jména se tam dávají jen kočkám, které mají šanci na adopci, kočkám, které tam možná zemřou přidělí pouze číslo.


Za několik dní byla Pandora u nás. Ano, u nás dostala jméno. Poprvé snad usínala v bezpečí, na polštáři, vedle mé hlavy. Holčička byla unavená, bolavá.

 

Za 2 týdny přestala jíst. Protože byly ve hře ledviny, hned jsme jeli na veterinu. Ledviny naštěstí dopadly docela dobře, mírný zánět, červené krvinky v pořádku. Ale! Poměr A/G 0,4 – zvýšená bílkovina. Podezření na FIP suchou formu. Nechali jsme udělat ještě další vyšetření pro potvrzení diagnózy, tj. elektroforézu bílkovin a pro jistotu i pankreatickou lipázu.
Slinivka je v pořádku, ale ELFo potvrdilo naše podezření.

 

Znáte nás, a víte, že před touto nemocí si už nesedneme na zadek, nesložíme ruce do klína a rozhodně nevyneseme verdikt – euthanasie.


A tak si říkám – kdybych ji tehdy nezahlédla úplnou náhodou na facebooku, kdyby se mi tak nezaryla do hlavy, kdyby nebyla u nás – nebyla by. Městské útulky tuto nemoc neléčí a já jim to nemám za zlé, jejich zřizovatelem je město a tomu se musí zodpovídat.


My se naštěstí zodpovídáme pouze lidem, kteří nám věří a kteří nás podporují. Jste jimi i vy? Věříte nám a podpoříte nás opět?


Podpoříte Pandoru? Dáte ji šanci na šťastný zbytek života?


Číslo účtu je: 2300631495/2010, poznámka Pandora.


Moc za Pandoru děkujeme, bez vás bychom kočičky nemohli zachraňovat.