Zvonilka

Zvonilka


Narození: 2018

Pohlaví: Kočka

Kastrace: Ne

Očkování: Ano

Povaha: Mazlivá

Zvláštní znaky: ochrnuté zadní nožky

Ležela na poli a chránila svá koťátka. Hrozně se bála, ale pro své děti by udělala cokoliv, i život by položila. Když k ní přišli, přikrčila se, ale utéct nemohla, už kvůli těm svým prckům.
Ale ti lidé nepřišli proto, aby jí ublížili, ale aby pomohli.
„Co tady děláš kočičko, široko daleko nikde nic, kde ses tady vzala?”
Nerozuměla tomu, ale cítila, že přišli v dobrém úmyslu, a tak chtěla vstát a jít k nim. Nemohla, zadní nožky neposlouchaly. Je ochrnutá? Nevíme, těžko se domýšlet, co se stalo, kde se uprostřed země nikoho ocitla kočička ochrnutá na zadní nohy a 4 malá koťata.
Kočička, dočasně nebo trvale ochrnutá na zadní nohy, byla i s koťaty umístěna na veterině v Senci.
Varianta č. 1 – někdo vezme koťata a bohužel kočičku ne, tím pádem ji odsoudí k smrti. Do nekonečna v ordinaci být nemůže, a jak se to řeší, není žádné tajemství.
Varianta č. 2 – někdo vezme všechny a podnikne možné i nemožné, aby kočička dostala šanci a naději na nový život. Třeba i časem chodila. To bude velmi náročné a finančně nákladné. Předpokládá se magnetická rezonance a důkladné vyšetření, které odhalí příčinu ochrnutí a jak dalece je mícha poškozená.
„Pořád jsem na ni musela myslet. Hodná, mazlivá, vděčná – a rozhodnutí padlo: bereme ji k nám, musíme to zvládnout.
Dostala jméno Zvonilka, malá křehká víla z pohádky, protože nechce a nezaslouží si umřít…
Kočička putovala ze Sence do Vsetína k Zuzaně Pařenicové, kde ke kojení přijala ještě i cizí osiřelé koťátko, kocourka, který dostal jméno Kukačka. Je neuvěřitelné, jak hodná a statečná máma to je! Kocourek ale, bohužel, zemřel na selhání imunity po odčervení. Poté byla Zvonilka převezena do dočasky u Alči Baďurové Janečkové! S radou, jak se o ochrnutou kočičku starat a jak jí vyprazdňovat močový měchýř, nám poradila Kateřina Kubíčková Matýsková. Zvonilka po pár dnech dostala plenky, protože se nejen sama nevyčurá, ale bohužel nefunguje ani svěrač.
Zvonilka je prostě úžasná máma a měla by být vzorem i matkám lidským. Nečekaně a neplánovaně pak totiž i přijala další koťátko, které jsme přijímali, malého mourovatého Maxíka. Bylo vidět, že mu maminka chyběla a Zvonilka se začala vzorně starat i o něho.
Netrpělivě jsme čekali na veterinární vyšetření u MVDr. Tomka na brněnské klinice Jaggy. Zprávy nám bohužel nemohl dát dobré. Zranění je na nejhorším místě, co může být. Kočička má nezvratně přerušenou míchu, bylo zasaženo i reflexní centrum, tím pádem by operace ani magnetická rezonance nic nezměnily. Pro nás to znamenalo dvě možnosti: buď zvážit euthanasii, nebo najít někoho, kdo se bude o kočičku doživotně starat, 3x denně ji vyprazdňovat a měnit plenky. Jedině tak může mít kvalitní život. A ona chce moc žít. Proto zůstane nyní u Alči Baďurové Janečkové. Kočička si tu šanci zaslouží, je hodná, mazlivá a rozhodně nemáme to srdce ji uspat. Moc nás mrzí, že není šance na uzdravení. Dle rentgenu pan doktor usoudil, že i kdyby se k němu dostala do hodiny po úrazu, ani tak by nebyla šance, že by ještě chodila. Zranění je opravdu nezvratné.
Péče o ni bude více finančně náročná – dietní granule, kapsičky, plenky, kontrolní odběry krve, zda jsou ledviny v pořádku…

Aktualizace:
Od půlky července se kočička i s koťaty přestěhovala do domečku k Zuzce Pařenicové. Bude v klidu ve společnosti dvou starších kocourů, může pod dozorem na chvíli ven na procházku, a bude se jí tam klidně žít. Dokonce se spravilo vylučování a nemusí už nosit plenky! :)
Aktualizace 24.9.
„Zvonilka“ 🐈
Poznali byste ji?
Poznali byste tu kočičku, která byla ještě před necelými 4 měsíci odkázána na smrt nebo uspání?
Díky obětavé péči a starostlivosti a také díky vám všem, kteří jste na ni finančně přispěli nebo jí zaslali krmivo a plenky, je z ní krásná kočička.
Zvonilka se má naprosto skvěle a užívá se krásného podzimu na zahrádce.
Je v péči Zuzky, která nám poskytuje dočasnou péči ve Vsetíně, které tímto moc děkujeme. U nás by podmínky pro takový nádherný pobyt na zahrádce neměla. Moc jí to prospívá, Zvonilka – jak sami můžete vidět – přibrala, zesílila, z droboučké kostřičky se stala opravdu nádherná kočička. Koťátka Zvonilky už jsou v nových domovech a tak si matka hrdinka užívá zasloužený odpočinek.
V nejbližší době ji čeká veterinární kontrola v Brně a my vás budeme o jejím stavu opět informovat.
Pokud se rozhodnete a budete chtít Zvonilce zaslat nějaký finanční příspěvek, zde je číslo našeho transparentního účtu u FIO banky – 2300631495/2010. U platby, prosím, uveďte ve zprávách název Zvonilka.
Předem děkujeme všem, kteří nás podporují a pomáhají nám. 😻

😻 Zvonilčiným adoptivním tatínkem se stal pan Marek Pěntoň
😻 Zvonilčinou adoptivní tetou se stala paní Andrea Drmlová
Moc za ni děkujeme ❤️