Žítkovské bohyně

Kdo byli miláčci Dora, Terézie a Jakub?


Narození: Září 2023

Pohlaví: Kočka a Kočka a Kocour

Kastrace: Ne

Očkování: Ne

Povaha: Mazlivá, oddaná

Zvláštní znaky: Vypíchnutá očička

Datum příjmu: 1. 10. 2023

Místo nálezu: Žítkov

✝︎ DORA, ✝︎ TERÉZIE a ✝︎ JAKUB 🖤🖤🖤

Útulek se zahalil do nepředstavitelného smutku.

Nemůžeme dál, jsme plni bolesti, pláčeme a cítíme strašnou nespravedlivost a bezmoc.

Tak moc jsme chtěli dát malým koťátkům s vypíchnutýma očkama šanci na krásný život, tak moc jsme za ně bojovali.

Leží tu teď před námi schoulená tři klubíčka, tisknoucí se k sobě, tři Žítkovské bohyně – Dora, Terézie a Jakub, tři kotěcí miminka, která nás dnes opustila.

Omlouváme se, že nepíšeme více, nemáme sílu.

Prosíme, nespekulujte o příčině odchodu, koťátka byla při nálezu příliš malá, slabá, bez imunity, s kalicivirózou a zánětem v místech, kde bývaly oči. Nedokážeme zázraky, dělali jsme vše, ale pro záchranu jejich života to nestačilo. Ne každá pohádka má šťastný konec.

Prosíme, dejte nám čas, vyrovnat se s touto ztrátou. 

Rozlučte se s námi s těmito malými miminky.

Až se dnes rozsvítí nebe, budou na něm 3 nové hvězdičky.

Sbohem Dorinko, Terézinko, Jakoubku, navždy tu budete s námi, v našich srdcích a myslích. Nikdy na vás miláčci malí nezapomeneme. 🖤🖤🖤

✝︎ DORA, ✝︎ TERÉZIE a ✝︎ JAKUB 20. října 2023

 

 

————-

 

Leží tu před námi schoulená tři klubíčka, tisknoucí se k sobě. Neví, co se s nimi děje a co bude dál. Jediné co ví oni i my, že už nikdy neuvidí sluníčko, svět okolo sebe, své sourozence a kamarády, …

Poslední co viděli jejich oči byl ten, který jim tak ublížil. Mysleli si asi, že si s nimi chce hrát, hladit je a místo toho přišla jen strašlivá bolest a pak nekonečná tma, zima, hlad a žízeň. Bolest v tělíčku i na zlomených duších. Jen oni viděli tu lidskou stvůru, toho, kdo ublíží bezbrannému malému tvorečku, tomu, kdo později může ublížit i člověku. Všem třem sebral možnost žít normální život, všem třem sebral zrak, vypíchnul jim očička a pohodil je v krabici v lese napospas krutému osudu.

Smutek, lítost, ale také nesmírná zlost a slzy beznaděje se nám derou do očí při pohledu na tato malá koťátka. Proboha proč se to děje?

Dostali od nás jméno Žítkovské bohyně, podle místa jejich smutného příběhu a nálezu.

Zachránili jsme jim život, vyléčíme podlomené zdraví, ale zrak už jim nemůžeme vrátit. Uděláme ale vše pro to, abychom jim uzpůsobili prostředí, aby bylo bezpečné a ony se v něm naučili orientovat a spokojeně žít. Určitě by nikdo z vás nechtěl, aby se jejich celý život omezil na prostředí klece.

———

PROSÍME O POMOC PRO NAŠE MALÉ ŽÍTKOVSKÉ BOHYNĚ (TŘI KOŤÁTKA S VYPÍCHNUTÝMA OČIMA)

Jsme už za ta léta nálezů kočiček zvyklí na mnohé. Zvyklí je asi špatné slovo, protože na brutalitu a odporné chování lidí vůči zvířatům si nelze zvyknout nikdy. Ale velmi často nás zaplavují emoce, kdy se nám chce brečet a vztekat se navzájem nad naší bezmocností. Příběh tří vyhozených, brutálně týraných a zraněných koťátek je jedním z těch nejhorších případů.

Včera jsme přijímali tři asi 4-5 týdenní koťátka. Rodina je našla během nedělního výletu, v lese u vesnice Žítkové, která je známá žítkovskými bohyněmi, o kterých ostatně vznikl i stejnojmenný román od Kateřiny Tučkové. Jakou konkrétní magickou sílu mají tato koťátka ještě nevíme, ale co víme s jistotou je, že pranýřována již byla dostatečně!

Když nám je dovezli, mysleli jsme, že mají očička zalepená hnisem, ale po pečlivém vyčištění a ošetření na veterině bylo potvrzeno nejhorší. Žádná očka nemají. I paní doktorka nám sdělila to, co byl jen zlý sen – velmi pravděpodobně se o toto zasloužil člověk. Pokud se dá člověkem nazývat…

Podle hlavních postav románu Žítkovské bohyně jsme koťátka pojmenovali Dora (černá), Terézie (bílo-mourovatá) a Jakub (také bílo-mourovatý).

Co nás teď čeká? Lokální léčba i posilování celkově oslabené imunity koťátek. Ta se k sobě nyní choulí v našem karanténním boxu, ale pakliže se nám nepodaří najít jim brzy milující domov, budeme muset pro bezpeční slepých koťat poupravit prostor – místnost v našeho útulku. Momentálně máme v péči ještě další dva kocourky, kteří jsou slepí nebo mají zrak poškozen. Budeme rádi, když budete držet s námi, na koťátka myslet a podpoříte je v jejich cestě ke zdraví a spokojenému životu. Jsou to malí bojovníci a my jim slibujeme, že to nejhorší již mají za sebou!

Pokud máte zájem nabídnout bohyním láskyplný domov, můžete si koťátka rezervovat. V současnou chvíli jsou však na sobě navzájem velmi závislá a nedovedeme si představit, že bychom je mohli nabízet separovaně.