Uhlík

Uhlík


Narození: červen 2019

Pohlaví: kocour

Kastrace: ano

Očkování: ano

Povaha: Hodná, mazlivá

Zvláštní znaky: Velký bojovník


✝︎ UHLÍČEK 🖤🖤🖤

 
Některé události se píší velmi těžko, u některých tečou slzy, u některých se zastaví svět kolem a u některých se zastaví na chvíli i srdce.
 
Uhlíček, maličký kocourek, který 3 měsíce bojoval jako lev se smrtelnou nemocí a my bojovali s ním. Kocourek, který měl tak velkou vůli a chuť žít, se s námi navždy rozloučil.
Léčbu, kterou jste sledovali a podporovali ji, zvládl dobře. Kontrolní testy ke konci léčby byly v pořádku a my měli ohromnou radost.
Stačilo pár dní, nemoc kaliciviroza, která se rozjela a doslova organismus vyčerpaný bojem s nemocí zdrtila. Došlo k multiorgánovému selhání. Ani okamžité infuze, kombinace silných antibiotik, opiáty a sonda na krmení nestačily zabránit nejhoršímu.
Uhlíčkovi selhala játra, ledviny, bílé krvinky.
Ještě v úterý byla maličká naděje, kdy stál, nechal se hladit, ale ve středu ráno ležel a nezvedl se. Poznala jsem, že Uhlíček umírá. Vzala jsem ho do náruče, rozloučili jsme se spolu a navždy usnul.
 
Prožíváme nyní velmi náročné a smutné týdny. Myslete, prosím, na nás.

 
Myslete na Uhlíčka, maličkého kocourka, který zůstane navždy v srdcích a vzpomínkách nás všech. 🖤🖤🖤
✝︎ UHLÍČEK 20. 5. 2020
 
———–
 
DEN VELKÉHO VÍTĚZSTVÍ PRO UHLÍČKA
To, že dnes 8. 5. je svátek Den vítězství všichni víte, ale že je osobně pro nás velkým dnem vítězství, je určitě novinkou.
Dnes je totiž den vítězství malého kocourka Uhlíčka. Právě dnešním dnem ukončujeme léčbu FIP. Dostane v pořadí 84. poslední injekci GS-441524.
V únoru nám volala kamarádka, že má jednoho kocourka z dočasné péče u své veterinářky. Když jsme tam přijeli, kocourek ležel v přepravce, průjem z něj jenom tekl… verdikt doktorky zněl FIP – „Uspat“. Nebudeme popisovat její reakci na to, že už existuje lék. Snad stačí, když s úsměškem řekla: „když máte tedy tolik sponzorů…“
Už jsme u ní od té doby nikdy nebyli. Stačilo nám, když kocourka s průjmem nechala ležet v přepravce s tím, že nemá hospitalizační boxy. Kocourek byl žlutý, měl těžký několikadenní průjem, břicho plné efuze, vystouplou páteř.
Vzali jsme ho k sobě a rozhodli se bojovat.
Léčba započala 15. 2. 2020 v kocourkově věku 9 měsíců a o váze 1,9 kg.
První dny byly kritické, ale již po týdnu bylo vidět zlepšení.
Všech 83 dnů bylo velmi těžkých, v první polovině léčby se jeho stav zhoršil, dostal vysoké horečky, měl nechuť k jídlu. Museli jsme být velmi opatrní a všechny kroky léčby konzultovat. Uhlík měl a má strašnou vůli žít a tuto krizi překonal. Je to kluk bojovník, což potvrzoval denně bojem s každou injekcí, které jsou velmi nepříjemné a štípou, ale hlavně tím, že to nevzdal a nevzdali jsme to ani my. Léčili jsme ho tak, jak to děláme i u jeho kamaráda malého, stejně nemocného Kokiho, který má ještě před sebou léčbu zhruba na měsíc a o jehož zdravotním stavu Vás budeme také informovat.
Uhlíček dostává a stále bude, léky na podporu jater a probiotika.
V úterý absolvoval u lékaře hematologické vyšetření, které dopadly velmi dobře.
Dnes, ve věku téměř rok, váží už skoro 3 kg, chutná mu jíst, hraje si a divočí, jako by nikdy neprožil nic špatného.
Zvítězili jsme na strašnou nemocí? Snad ano.
Proč to „snad“?
Dalších 84 dnů budeme čekat, zda se nemoc nevrátí, zda máme opravdu vyhráno.
My ale věříme, že nejhorší má Uhlíček za sebou a před sebou dlouhý krásný život po boku nás, kteří jej milujeme i jeho kočičích kamarádů, kteří mu dávají sílu a chuť do dalších dnů.
Budeme stále sledovat jeho zdraví, navštěvovat lékaře, posilovat imunitu, … a budeme to pro něj dělat se samozřejmostí a s láskou.
Dnešní den proto vyhlašujeme Dnem vítězství kocourka Uhlíčka.
Nabízíme vám možnost virtuální adopce tohoto kocourka bojovníka. 
Ten, kdo by chtěl přispívat na jeho další léčbu a potřebné veterinární ošetření, může vepsat nabídku částky do komentářů pod článkem. Pokud bude více zájemců, můžete se stát nejen rodiči, ale i prarodiči či tetou nebo strýcem. 
Předem za něj děkujeme a děkujeme hlavně za to, že jste pomohli a nákupem roušek a kočičích hraček ze stránky Aukce a prodej… přispěli na jeho léčbu i léčbu Kokiho. Za to, že jste s námi a pomáháte nám kočičky zachraňovat, přispíváte na jejich péči, ale i na to, že díky vám, můžeme léčit a pomoci zachránit i taková zvířátka, nad kterými již jiní vynesli nejhorší rozsudek.
Děkujeme