Tyr Anasazi

Tyr Anasazi


Narození: Červen 2020

Pohlaví: Kocour

Kastrace: Ano

Očkování: Ne

Povaha: Hodná, hravá, mazlivá

Zvláštní znaky: Hodný obřík

Místo nálezu: Želechovice nad Dřevnicí


„Mňau vespolek.
(Moc se omlouvám, že škrábu jako kocour, ale já to jinak neumím.) 😺
Jmenuju se Tyr Anasazi, moji noví dvojnožci mi říkají Tyreček a když budu zlobit, prý mi budou říkat Anastáz nebo dokonce Anča! Zatím zlobím a čekám, kdy s tím začnou.
Už jsem u nich dva týdny a pokud mi budou dávat víc svých ryb a masa, asi si je nechám. 
První dva dny jsem je sledoval z velké dálky, ne že bych se bál, ale kocour nikdy neví. Nejdřív jsem si našel tajné místo za pračkou, potom pod gaučem a pod postelí. Všude mě našli. První noci jsem trochu bloudil. Zabloudil jsem do vany a zjistil, že tudy se odejít nedá… Koukal jsem z okna a volal kamarády. Dvojnožcům se moje noční aktivita moc líbila, ráno měli červené oči a byli vůbec dezorientovaní. Po týdnu si zvykli a naučili se, kdy mi mají dávat jíst. Já jsem v noci vůbec rád vzhůru a spím radši přes den. 
Rád se hladím a mazlím, hraju si se šňůrkami a závěsy. Občas se ale leknu ruky – dvojnožci jsou totiž hrozně vysocí. Když se ke mně posadí, věřím jim mnohem víc. Jsou totiž neohrabaní a neumí běhat po čtyřech. 
Hrozně rád jím rybu. A když ji dojím, jdu olízat své dvojnožce. Potom si ustelu vedle nich, na nich, nebo tam, kde je pro mě nejvíc místa. Třeba na rozevřenou knížku, abych se taky něco dozvěděl. 
Z útulku jsem si přinesl poškrábané ucho a v novém domově jsem se stihl bouchnout do oka. Tak mě vzali k panu doktorovi, ať se na mě mrkne. Myslím, že jsem se mu moc líbil. Prý, že jsem v pořádku a asi prý rád jím. No aby ne. Taky byla v ordinaci řeč o nějakém kočkování. S tím nemám problém… jestli to teda není nějaká dvojnožčí bouda. 
Momentálně zkouším, kam až umím vyskočit, jestli si při běhu dokážu něco zlomit a co všechno zvládnu shodit. 
Tak to je pro dnešek všechno.
 Pac a pusu
TyrAn“ 😺
 
Ahoj Tyrečku,
moc jsme na tvůj dopis čekali a musíme říci, že jsi se překonal.
To, že jsi unikátní kocourek, krásný, se smyslem pro humor, nám bylo známo, ale že jsi takový dobrý spisovatel? To kdybychom věděli, tak si tě necháme, ať nám raději v útulku pomáháš se psaním článků. 😄
Tyrečku, co má znamenat ten tvůj podpis TyrAn? To se ti už za tak krátkou dobu daří dělat z rodičů své otroky? 😂
Ale vážně. Tví zlatí a obětaví rodičové se do tebe zamilovali na první pohled a moc se těšili až budeš doma s nimi.
Máš všechnu jejich lásku a péči, skvělé zázemí pro život, tak si to kluku užívej, moc nezlob a hlavně nám zase brzy napiš.
Mnoho pozdravů od nás i tety Terezky. 😘
17. 2. 2021
 
————-
 
Ahoj, 
jmenuji se Tyr Anasazi a jsem asi 8 měsíců starý.
Nevím, jestli to z fotek půjde poznat, ale vypadá to, že ze mě bude kočičí velikán. Jsem přesně takový ten typ velkého obříka, který má srdíčko plné lásky a nikomu by neublížil. 😻
Byl jsem velmi plachým kocourkem, který se bál lidí a utíkal před nimi. Teta mi ale ukázala, že se není vůbec čeho bát. Lidé totiž umí být i hodní.
Momentálně jsem vždy u tety mezi prvními. Láskyplně na ni pomrkávám, přešlapuji a doufám, že mě co nejdříve začne mazlit. Vydržel bych to celé hodiny. Už jsem si zvyknul i na pusinky. Vrním, co to jen jde. 😘
Jsou ale pořád chvíle, kdy mě poleká i drobnost. Někdy jsem raději sám zalezlý v bezpečí domečku a na okolí moc nereaguji.
Rád bych k někomu, kdo se mnou bude mít ještě trochu trpělivosti a nebude mě zběsile honit po místnosti. Proto se nehodím k dětem, akčním psům nebo do hodně rušné domácnosti.
Kočičí parťáci mi vůbec nevadí, ba naopak bych byl za nějakého moc ráda – klidně i mou milovanou sestřičku Trance Gemini – ale to samozřejmě není podmínkou. 
Jsem hodně submisivní a nekonfliktní. 😺
Rád bych žil v bytě nebo domě, ideálně bez přístupu ven. 
Mé srdce si rychle získáte přes pamlsky.
V současné době jsem vykastrovaný a odčervený. 
Na krmivo nejsem vůbec náročný, kočičí záchodek používám na jedničku. Čistotu mám moc rád.
 
Zalíbil se Vám hodný obřík?
📝 Pište nám do zpráv.