Švesťáček

Švesťáček


Narození: 2017

Pohlaví: Kocour

Kastrace: Ano

Očkování: Ano

Povaha: Mazlivá, hodná

Zvláštní znaky: Má oči jako švestky


✝︎ ︎ŠVESŤÁČEK 🖤🖤🖤
Před pár dny jsme s bolestí prožívali smutný odchod našeho milého kocourka Švesťáčka.
Kocourka bojovníka, který už v kotěcích letech poznal, co je to lidská zloba, jak dovedou být lidé bezcitní a dovedou ubližovat. Když jsme ho přijímali měl přeraženou páteř a mysleli jsme, že už nebude nikdy chodit. Podstoupil dvě náročné operace, které nakonec dopadly dobře.
Dostal se k tetě Dáši do dočasky, která mu svou starostlivou péčí a láskou vynahrazovala a léčila všechny bolístky na těle i duši a díky ní začal zase věřit v dobro.
V posledních dnech byl více unavený a něco nebylo v pořádku. Zpráva od lékaře byla tím nejhorším, co nechce nikdo, o milujícím zvířátku, slyšet.
Kocourek měl v dutině břišní velký rakovinový nádor.
Zemřel a my se s ním ani nestačili rozloučit.
Loučíme se s tebou, Švesťáčku, až nyní, moc nám tady chybíš … 🖤🖤🖤
✝︎ ŠVESŤÁČEK červen 2020
 
————-
 
Dobrý den,
dovolte mi, abych se vám představil. Jsem Švesťák. A proč tak divné jméno? To se za chvíli dozvíte.
Byl jsem nalezen ještě jako malé kotě vyhozený v sadu. Nějaký zlý člověk mi tam přerazil páteř. 😿 Dostal jsem se však k tetě do dočasky, která mě nechala hned ošetřit. Musel jsem podstoupit dvě velmi náročné operace, díky kterým můžu chodit a nezůstal jsem ochrnutý.
Už jsem vám napověděl, proč se jmenuje Švesťák. No protože ten sad, kde mě našli, byl plný švestkových stromů.
Teď jsem skoro dvouletý kocourek a stále žiji u své tety v dočasce, která musí dbát na mou dietu a pomáhat mi s vyprazdňováním.
Pokud by se našla nějaká rodina, která by si mě chtěla virtuálně adoptovat, budu moc rád, byl by to totiž alespoň malý příspěvek na mé dietní papání a kontroly u lékaře. A já bych jim za to občas, pokud by chtěli, poslal pozdrav a fotku, jak se mi daří. 😻
😻 Kocourka Švesťáčka adoptovala paní Monika Nedorostová. Moc za něj děkujeme.