Radovan


✝︎ RADOVAN 🖤🖤🖤
Dusno k zalknutí a já zvedám asi stopadesátý telefon a říkám si „co to bude zase za jobovku“ – a byla. Nad celou příhodou se zpětně zamýšlím a jsem ráda, že jsou mezi námi všímaví lidé. Pán ze Žlutav mi sděluje, že stojí u vážně zraněného kocourka, zalezlého v křoví, bojácného, až agresivního. Má zřejmě poranění tlapek z velké sekačky. 
Hlavou mi prolétá spousta myšlenek, nemám rukavice, kocourek určitě nevleze do sklopce, jak jej odchytit, sítí to nepůjde, …
Hned tedy volám Zdence Falešníkové a poprosím ji, jestli by z Brodu nevyjela ihned do Napajedel a nepokusili se se synem o odchyt. Za půlhodiny mi hlásí, že kocourek už je naložený v přepravce, ale nevypadá to vůbec dobře. Takže si dáváme sraz na veterině pod Hradem u MVDr. Stokláskové, kde se dozvíme, jak dál a jestli vůbec má kocourek šanci.
Je to asi roční kocourek, paní doktorka jej musela mírně sedovat, aby jej mohla alespoň vyšetřit a zjistit rozsah poranění. Takže: jedna tlapka useknutá v kyčli, druhá useknutá v hleznu. Třetí tlapka rozdrcené prsty, takže by na ni nemohl ani došlápnout. Shnuto – jedna noha funkční, teplota 34 st. Zdenka neskrývá slzy, Sam stojí jak opařený a já se rozhoduji co dál. Bojujeme vždycky a za každou kočku, i tady je mi nesmírně líto mladého kocoura, který má život před sebou. Ale tohle lidi ne, toto bylo opravdu neslučitelné se životem. Dvounohé zvíře bych si dovedla představit a šli bychom do toho, ale toto vážně ne.
Kocourek dostal poslední injekci. Cloumá to s námi oběma. Vím dobře, jak prosí kočičí oči o pomoc, jak jde cítit kočičí bolest a strach – alespoň se chudáček netrápil.
Celé to bylo vyvrcholením dnešního hektického dne, co přijde zítra? Určitě zase něco. Něco smutného, bolestivého, …
Kocourek má už zasloužený klid, ležel by někde bez pomoci a dlouho umíral. 
Mám dobrý pocit z toho, jak ochotné lidi kolem sebe máme a jak je důležité pomoci, nejen když přichází konec.
Protože se našel v Napajedlech, v oblasti, která se jmenuje Radovany, dostal jméno Radovan.
Pomohli jsme mu od neskutečné bolesti a strašného umírání, dali jsme mu jméno, už to není bezejmenný kocourek, byl to náš Radovánek. 
Sbohem Radovane 🖤🖤🖤
✝︎ RADOVAN  10. 6. 2021