Malvína

Pohlaví: Kočka

Kastrace: Ano

Očkování: Ano

Povaha: Klidná, přítulná


✝︎ MALVÍNKA 🖤🖤🖤
 
Asi před rokem jsme přijali již starou asi 15 letou kočičku v dost špatném stavu. Dostala jméno Malvínka, asi své první jméno, za její dlouhý kočičí život.
Vyléčili jsme jí všechny nemoci a bolístky, ale tu bolest uvnitř, kdy nevěřila lidem jsme neměli čas a příležitost vyléčit.
Malvínka byla u nás necelý rok, žila mezi ostatními plachými kočkami a my denně sledovali, jak se strašně trápí, jak moc jí chybí volnost, kterou měla po celý život.
Domluvili jsme se s naší kamarádkou Radkou, která má statek plný zvířátek, na odlehlém místě daleko od komunikace, že si Malvínku vezme k sobě, bude mít kde spávat, krmení a hlavně volnost, po které tolik toužila.
První dny v novém domově byla velmi plachá, stále zalezlá a vylézala jen na krmení, které měla v blízkosti svého úkrytu.
Po pár týdnech se začala osmělovat, vylézala na krmení i když byla paní přítomna a postupně se naučila chodit k misce i s ostatními kočičkami.
Občas už i dovolila letmý dotek na jejím kožíšku. Pochopila, že lidská ruka jí neublíží, přestala utíkat a sama si chodila pro pohlazení, které v životě nikdy nepoznala.
Postupem času už vždy běžela paní naproti a s mňoukáním se dožadovala krmení a hlazení. Ráda se povalovala u krbu. Ale nejvíce byla šťastná na klíně a kdy se své paní dívala vděčně do očí.
Z velmi plaché a nepřizpůsobivé kočičky se za necelý rok pobytu v milovaném prostředí a trpělivé péči, stala mazlivá a milá společnice.
Poslední dny se najednou začala jakoby ztrácet a i když jí jídlo stále chutnalo, začala hubnout a bylo nutné navštívit veterináře.
A potvrdilo se to nejhorší, onkologický problém, nádor, který se zřejmě rozbujel vlivem stáří. Bohužel už jí nebylo pomoci.
Usnula a v tichosti nás opustila.
Jsme plní smutku a bolesti, kterou máme vždy, když nás nějaká kočička opustí.
Jediné, co nás utěšuje je, že jsme jí prodloužili, zkrásněli poslední měsíce života, který si konečně mohla užívat a být šťastná.
Loučíme se s tebou Malvínko.
Budeme na tebe vzpomínat s láskou. 🖤🖤🖤
14. 3. 2020
 
————-
 
Kočička Malvínka odjela v neděli 15. září 2019  do nového domova v Pozlovicích.
Dobrý den,
já jsem kočičí paní jménem Malvínka. Jsem již o něco starší, než většina mých čtyřnohých kamarádů tady, Je mi totiž už přes deset let. Když mí páníčci zemřeli, já se stala nechtěným dědictvím a mé jediné štěstí bylo, že jsem se dostala sem, do kočičího úttulku ve Zlíně, kde je o mě krásně postaráno. Jsem zdravá kočička, ale už jsem však starší a klidnější.