Lojza

Kdo byl drahoušek Lojza?


Narození: 2011

Pohlaví: Kocour

Kastrace: Ano

Očkování: Ano

Povaha: Hodná a přátelská

Zvláštní znaky: Je trošičku tlustý, ale nikomu ani mňau

✝︎ LOJZA 🖤🖤🖤
Celý týden bylo zamračené deštivé počasí a dnes vysvitlo sluníčko, to proto, aby našemu Lojzíčkovi posvítilo při jeho cestě za Duhový most, aby naposledy zahřálo jeho kožíšek, pošimralo fousky, i když jiskru v oku už zažehnout nedovedlo.
Lojzíku, bylo nám ctí, žes byl u nás, že jsi každého vítal u chodníku před domem, že jsi spoustě lidí vykouzlil úsměv na tváři a třeba jim i zlepšil den. Protože Lojzíku, ty jsi měl vzácný dar, dar každému nabídnout pohlazení a na chvíli zapomenout na starosti.
Říká se, že kočky do sebe nasávají negativní energii a tím nás uzdravují. Lojzíku, myslím si, že jsi odebral starosti a chmury od spousty lidí, kteří prošli kolem tebe a nakonec toho bylo na tebe moc.
Měj se tam krásně a my všichni na tebe moc myslíme.
Odešel král útulku, náš život se nezastaví, jen se obalil velkým smutkem.
Sbohem, milovaný Lojzíčku. 🖤🖤🖤
✝︎ LOJZA 17. dubna 2023

 

————-

 

Mňauko,
představuji se vám, jsem kocourek Lojza, chytrý, úžasný, hodný, mazlivý a určitě si zasloužím hladit a krmit.
Jsem samozvaným králem ulice, kápem útulku a jeho maskotem a kocourkem pro štěstí. A hlavně jsem miláčkem paní Janiškové s výhradním právem chodit do její zahrady. A ne, nejsem vůbec namyšlený, to jen tak vypadá a často o sobě jen takové věci z legrace rozhlašuji, protože jsem taky hrozně ukecaný. 😸
Jsem jinak velký dobrák a starám se o všechny příchozí obyvatele útulku, seznamuji je s místními zvyklostmi a jsem pro ně psychickou oporou.
Mám se zde moc dobře, užívám si dobrot a často mě můžete vidět vyhřívat se venku na sluníčku. A i pro to mě možná někteří návštěvníci útulku tak dobře znáte.
Vždy tomu tak ale nebylo. Dostal jsem se zde ve věku asi 6 let, jako nalezenec ve velmi špatném zdravotním stavu. Léta prý jsem se toulal a jedl u popelnic na Jižních Svazích, odevšad mě vyhazovali, v zimě jsem neměl kde spát. 😿 Až se o mě dozvěděla paní Janišková a já se nechal úplně lehce a s vděčností chytit a donést do útulku, kde jsem dodnes.
Tehdy, je tomu už dva roky, jsem u Evy, jak jí můžu jen já důvěrně říkat 😽, nahradil jejího kocourka Huberta, který zde byl od kotěcích let a vlastně od založení útulku a po 12 letech zemřel na FIB. Byl to on, který byl králem ulice i útulku a tak se nabízelo, že jsem po jeho smrti nahradil jeho místo, nejen coby vládce, ale i v srdci Evy. 😽
Protože mám ale z dob, kdy jsem živořil zkažené zdraví a občas se u mě projeví zažívací problémy, které musí být okamžitě léčeny a musím mít různá dietní omezení, nejsem vhodný do adopce a budu rád, pokud se do mě někdo zamiluje a adoptuje si mě alespoň virtuálně.
Už se na to moc těším. 😻