Leo

Kdo byl pan Leo?


Narození: 2012

Pohlaví: Kocour

Kastrace: Ano

Očkování: Ano

Povaha: Milá, mazlivá

Zvláštní znaky: Hodný kocourek

Datum příjmu: Říjen 2020

Místo nálezu: Slovensko

✝︎ LEO 🖤🖤🖤
✝︎ HALUŠKA 🖤🖤🖤

Občas vezmeme do našeho útulku kočičky i ze Slovenska. Jsou to většinou nemocné, které několik týdnů tráví na veterině v hospitalizačním boxu a čekají, až se někdo ustrne a vezme je. Aspoň mají štěstí, že při zjištění nemoci FeLV nebo FIV je ihned neuspí. I to je, bohužel, častým případem. Takovým zvířátkům poskytneme zázemí, dostupnou léčbu (v případě nemocí FeLV a FIV jde spíše o podporu imunity, přípravky gamavit,… a hlavně kvalitní život).

Víme, že tímto na sebe bereme i břímě, že kočička s námi nemusí být spousty let. Pokud nemoc propukne v plné míře, musíme se rozloučit. Ale i to nám za to stojí. Nikdy nevíme, jaký čas je které vyměřený a jsme rádi za každý den, kdy jsou zde spokojené a v bezpečí.

Nedávno jsme se, bohužel, museli rozloučit s kocourkem Leem a kočičkou Haluškou. Oba byli FeLV pozitivní, Leo navíc ještě i FIV.

Leovi selhaly ledviny. Přes týden na infuzích byly hodnoty stále horší a horší, urea neměřitelná, vysoké hodnoty fosforu a klesající červené krvinky. 🖤

Haluška se potýkala s neustálou těžkou kalicivirozou, dostala několikrát jícnovou sondu, v poslední době ale nemoc už tak závažně napadla jazyk, že by musela být na sondě do konce života.

Pro kočičky děláme možné a často i nemožné, ale hlavním našim cílem je, abychom jim umožnili kvalitní život a v případě trápení jim usnadnili odchod. 

Vzpomeňte si dnes, tento uplakaný den, na Lea a Halušku i na všechny kočičky, které jsme milovali a které nás opustily. 🖤🖤🖤

✝︎ LEO červenec 2022

✝︎ HALUŠKA červenec 2022