Laura

Laura


Narození: 2019

Pohlaví: Kočka

Kastrace: Ano

Očkování: Ano

Povaha: Hodná, chytrá

Zvláštní znaky: Adopce jako jedináček


Kočička Laura už od svého narození bojuje se smutným a těžkým osudem. Jako maličká ztratila maminku a protloukala se ulicemi Želechovic, beznadějně prosila o jídlo a domov a ještě v kotěcím věku zabřezla. Byla nalezena hodnou slečnou, které její osud i stav nebyl lhostejný a tak se dostala k nám do dočasné péče, kde se jí narodila tři krásná koťátka. Když už to vypadalo, že se na ni konečně usmálo štěstí a začne hledat svůj domov, zjistilo se, že ona i její dva synáčci Obezík a Jetelínek onemocněli smrtelnou nemocí FIP. Uspořádali jsme sbírku na zakoupení léku, sehnali jej, ale nemoc u slabšího kocourka Jetelínka už byla v tak pokročilém stádiu, že se léčby nedočkal a umřel.
O Lauru i malého Obezíka se po celou dobu starala naše skvělá dočaskářka Zdeňka Falešníková s rodinou. Denně, po 84 dnů, aplikovala oběma injekční formu léku, jezdila na veterinu, krmila, hrála si s nimi, foukala bolístky a mazlila se. 
A konec je doslova pohádkový, vznikl vztah, láska na celý život,…
Kočička Laura i malý kocourek Obezík zůstávají u Zdeniččiny rodiny nastálo.
A kdyby kočičky uměly psát, tak bychom od Laury určitě dostali takový dopis: 😻
 
„Ahoj, 
jmenuji se Laura. Když jsem se dostala k tetě do dočasky byla jsem kost a kůže. Nebylo mi vůbec dobře. Pak mě vzala teta na veterinu a tam paní doktorka řekla, že mám smrtelnou nemoc FIP. Teta ani na chvíli nezaváhala a řekla, že mě bude léčit a boj s časem začal. Párkrát mi nebylo dobře, tak jsem byla chvilku u tety a pak zase v péči doktorů. Vždycky, když si pro mě teta přijela, moc ráda jsem ji viděla, mňoukala a byla šťastná, že jedu zpět k ní domů. Začalo mi chutnat jídlo, mlíčko, ale než jsem šla ke svým miskám, měla jsem takový svůj rituál se s tetou pomazlit a pak hurá do jídla. Vždycky jsem se bála, jak byla hodina injekce a přišel si pro mě ten kluk, že jsem mu utekla pod postel a on mě pak legračně honil po pokoji. Po injekci jsem dostala od tety dobrůtku a ona se se mnou mazlila a říkala, že jsem její miláček a že mě moc miluje. Dokonce se za mnou odstěhovala do pokoje, aby mi byla nablízku, co kdyby…. 
Dnes mám léčbu za sebou. Moc ráda si hraji, spinkám se svou lidskou maminkou v posteli. Vykládám si s ní a ona mi říká ty moje šmudlinko. Už od samého začátku mi říkávala, že už mě nikomu nedá, že už mám domov u ní.
A tak se také stalo.
Tím už svůj dopis končím, protože si musím jít hrát se svou chlupatou myškou a kuličkami a jít se ještě pomazlit. 😻
Takže lidičky, jsem moc ráda, že jste nás podporovali, sledovali pokroky až do konce našeho léčení. Držte mě i mému chlapečkovi pěsti, aby ta smůla konečně skončila.
Velké kočičí mňau
Laura ❤️“
 
Zlatíčko Lauro, ani nevíš, jak velikou máme radost. Zapomeň na vše špatné, co tě v životě potkalo. Máš před sebou celičký život, jsi obklopena láskou tvé, teď už stálé rodiny a na nebi se ti dnes rozsvítila šťastná hvězda, která tě bude provázet, držet nad tebou ochranu a i my tu budeme vždy pro tebe. 😘
13. 12. 2020
 
————-
 
Ahoj,
jsem kočička jménem Laura.
Jsem nádherně zbarvená mladá kočanda a podle tety umím ten nejzamilovanější výraz na světě. Jsem mazlivá, ale lidskou ruku si hlídám a jsem k ní ostražitá. Teta si myslí, že mám s lidskou rukou asi špatné zkušenosti. Jakmile s ní totiž někdo udělá rychlý pohyb, hned zbystřím.
Když se mi něco nelíbí, tak umím být protivná – předem to dám najevo, pokud to ale člověk nepochopí, umím i seknout. Když jsem třeba měla bolavé bříško z konzervy, která mi nesedla, tak jsem hodně prskala a byla na okolí nepříjemná. Potřebovala jsem to dát vědět do světa. Moje teta už mě ale zná, tak má pochopení a nechala mě se uklidnit. Nějakou takovou chápavou a milou bytost bych si do budoucna mooooc přála. Vůbec nejsem zlá, mám prostě jen špatné zkušenosti a hodně temperamentu. 😺
Nerada se nosím, ale zase moc ráda povídám. Na chvilku se stavíte a povím Vám vše, co se dělo nového za těch pár minut, co jsme se neviděli. 
Musím být jedináčkem, s cizím zvířetem nejsem kamarád. Vzhledem ke své povaze se nehodím k dětem. 
Jsem zdravá, odčervená a vykastrovaná a už netrpělivě vyhlížím svou novou rodinu. 😻
Pokud si chcete adoptovat kočičku Lauru, pište do zpráv nebo volejte na tel.: +420 775 229 240