Květuška

Datum příjmu: 21. 6. 2022

Místo nálezu: Zlín

✝︎ KVĚTUŠKA 🖤🖤🖤

„Vždycky jsem považovala město Zlín, s ohledem na nemocná a zraněná zvířata, za město téměř bezproblémové. Přímo ze Zlína máme sice nálezy koček bez majitele, ale zraněná a nemocná zvířata jsou většinou z přilehlých vesnic.

Až dnes a to téměř v centru Zlína.

Na dvoře Exekutorského úřadu JUDr. Jana Jarková na tř. 2. května, téměř u dveří, byla nalezena umírající kočička.

Bůhví jak dlouho tam byla, ale brala jsem ji dnes dopoledne v 11 hodin, takže ji pracovníci úřadu i příchozí návštěvníci museli vidět. Přesto pomohla až paní, která ji tam náhodnou uviděla, když procházela kolem.

Kočička, vyhublá, doslova kostřička, věchýtek, který už neměl sílu žít. Dýchání i celkový stav byl velmi špatný. Ležela odevzdaně a čekala na svou smrt.

Přestože jsem jela co nejrychleji jsem mohla a převezla ji na veterinární kliniku ve Slušovicích, následně po rentgenu zkolabovala a už se nám ji nepodařilo oživit. Dostala kyslík, masáž srdce, ale bohužel to tělíčko nezvládlo.

Rentgen ukázal plíce zalité vodou, možná FIP, možná pneumotorax. Už jsme po tom nepátrali, v každém případě to bylo fatální.

A já to beru jako fatální selhání lidí, kteří tam pracují, kteří ji museli vidět a přesto nezavolali pomoc. Asi by už bylo pozdě, ale aspoň by se netrápila.

Velké poděkování patří lékařům veterinární kliniky ve Slušovicích, kteří kočičku i přes polední pauzu okamžitě přijali.

Omlouváme se kočičce, snažili jsme se jí pomoci, ale bylo pozdě, dali jsme jí jméno Květuška. 

Omlouváme se Květuško, za lidskou bezohlednost a krutost, za všechny, kteří tě viděli a pro které jsi byla neviditelnou. 

Nestihli jsme ti pomoci a moc to bolí, promiň, …“ 🖤🖤🖤

✝︎ Květuška 21. 6. 2022