Klement

Pohlaví: Kocour

Kastrace: Ano

Očkování: Ano

Povaha: Mazlivá a přítulná

Zvláštní znaky: Rád vyplazuje jazýček


Už vím co bych si přála k Vánocům. Dneska mi to došlo. Kámen, který bych mohla mít místo srdce. Aby mě nemohly tolik bolet odchody našich kočiček, abych to zvládala.
Sedím na našich schodech, hlavou se mi honí tisíce myšlenek, co jsme mohli udělat víc, kdyby, kdyby ….
Je smutný den a ještě smutnější večer. Odešli dva obyvatelé našeho útulku.
 
✝︎ KLEMENT 🖤🖤🖤
Kocourka, v té době ještě odrostlé kotě, jsme přijali v roce 2013. Po přijetí onemocněl panleukopenií, nejedl, nepil. Tehdy mi jej pomáhala léčit má kamarádka, která bohužel už není mezi námi a které Klement teprve nyní může poděkovat. Vyhrabal se z toho a my si slíbili, že už u nás zůstane. 
Klement dostal výsadu chodit ven. V té době tam měl spoustu kamarádů.
Týnku, Gabču, Huberta, Roxanku, Elišku – ti všichni už odešli. 
Klement byl úžasný kocourek, obrovský dobrák, miloval lidi a užíval si volnosti. Že by to byl gaučový povaleč, to ani náhodou, pobyt venku miloval, miloval sluníčko, déšť mu nevadil, před zimou přišel do kotelny.
Letos na podzim jsme si všimli, že začíná hubnout a samozřejmě s tím přišly starosti. 
Náš Klement, vzor kočičího zdraví, měl leukemii. K ní se ale přidala kaliciviroza v takovém rozsahu, že musel na infuze a vzápětí na to dostal jícnovou sondu. Antibiotika, krmení sondou, límec, který neměl rád. Kaliciviroza se nehojila, vředy v tlamičce byly čím dál horší. Klementův stav se zhoršoval a my se smiřovali s nejhorším.
Je tragédie, vidět kocoura, dřív kypícího zdravím a energií jak leží na boku, bolavý, bez nálady, bez jiskřičky v očích. Padlo rozhodnutí ze všech nejtěžších, ale Klement si to vyřešil sám – odešel v klidu v náručí nám vydechl a my mu při posledním vydechnutí řekli, ať pozdravuje kamarády, kteří na něj už čekají.
Klemente, milovali jsme tě my, milovaly tě naše návštěvy, byl jsi nezapomenutelný a stále budeš s námi. 🖤🖤🖤
✝︎ KLEMENT prosinec 2020
 
————-
 
Dobrý den,
jsem kocourek Klement.
I když jsem již velmi starý kocourek, přesto mám velkou chuť užívat si života, hrát si, vyhřívat se na sluníčku a nechat se stále hladit a škrabkat na mé heboučké mourovaté hlavičce. 😽
Jsem zcela nekonfliktní, miluji všechny zvířecí i lidské obyvatele útulku a také budu milovat své adoptivní rodiče. ❤️
😻 Kocourka Klementa adoptovala paní Věra Sajblová. Moc za něj děkujeme.