Jasenka

Kdo je kočička Jasenka?


Narození: 2022

Pohlaví: Kočka

Kastrace: Ne

Očkování: Ne

Povaha: Hodná, oddaná

Zvláštní znaky: Kočička bez zubů

Datum příjmu: 7. 9. 2023

Místo nálezu: Horní Jasenka u Vsetína

✝︎ JASENKA 🖤🖤🖤

Kočičko, bojovala jsi a my s tebou. Už při příjmu doktoři doporučovali tě uspat, smrtelná kombinace FeLV a FIV pozitivity nedává naději do lepších zítřků. Ale šanci jsme ti museli dát, tak jako každé kočičce, která k nám přijde. 

Neorecormon a Virbagen byly poslední naděje, že se podaří zázrak a budeš tady pár roků s námi. Byla jsi tak statečná, do posledního dne jsi se rvala o život s tou zubatou s kosou, do posledního dne jsi dávala najevo svou vděčnost, lásku a prostě radost, že konečně někam patříš, že jsi tam kde tě mají rádi.

Ve středu jsi přestala jíst a dívala ses takovým smutným pohledem, který už tak dobře znám. Ve čtvrtek jsi měla zhoršené dýchání (nedostatek červených krvinek) a zapadlá očička. Pohladila jsem tě, a řekla ti – už bude dobře.

Mám tě ráda, kočičko.

Usnula jsi u paní doktorky hned, stále jsem tě měla na rukách a jen jsi položila hlavu a vydechla.

Nikdy na tebe, milá Jasenko, nezapomenu. 🖤🖤🖤

✝︎ JASENKA 5. října 2023

 

————-

 

Ne všechny naše nálezy a záchrany mají šťastné konce, ale vždy je tam naděje, alespoň kousek naděje, že kočička bude žít, že jí vynahradíme, alespoň na čas, všechna ta příkoří, bolesti, strádání. Tu naději má stále ještě i Jasenka, drobounká, podvyživená, bezzubá kočička, FeLV/FIV pozitivní, která bojuje s těžkou kalicivirózou, bojuje vlastně o život a my s ní.

Pořád je tu naděje a Jasenka si ji moc zaslouží. 

Kočičce jsme dělali další rozbory krve – krevní obraz i biochemii. V biochemii bylo všechno v pořádku, kupodivu ledviny v normě. Zato krevní obraz ukázal velkou anemii. Nasadili jsme tedy poslední zbraně, které jsme mohli.

Jasenka dostává každý 3. den Erytropoetin, od pátku Virbagen, další antibiotika, abychom zvládli kalicivirozu, která je, zdá se, na ústupu.

Stav ale není dobrý, to si nebudeme nalhávat, ale doufáme v zázrak. Někdy se totiž stává…..

Velmi vás prosíme, pokud vidíte i vy tu naději, věříte v zázraky a věříte v naši práci, podpořte léčbu Jasenky. Prosíme, vaše podpora, ať už je jak chce velká, pomůže v její léčbě, dá Jasence naději a nám dá zase impuls, že nám věříte a jste, v těchto těžkých dnech, s námi. ❤️

Děkujeme vám.

Číslo účtu je: 2300513018/2010 s poznámkou Jasenka (QR kód je v komentáři tohoto příspěvku). 🙏🏻

 

7. 9. 2023

Opravdu jen malou chvilku starý příjem kočičky nalezené v Horní Jasence u Vsetína. 😞

Kočička je již hospitalizována na veterinární klinice. Je ve velmi špatném stavu, dehydratovaná, podvyživená, váha pouze 1,5 kg, velikostně odpovídá 10 měsíčnímu kotěti, je však zcela bez zubů, takže věk není možné nyní určit. Testy ukázaly že je FeLV pozitivní, ale i tak její záchranu a léčbu nevzdáme. Kočička je nyní stabilizována a o jejím stavu budeme informovat.

Dostala jméno po svém nálezu Jasenka.

Pokud byste chtěli na záchranu této nebohé kočičky přispět, číslo účtu je: 2300513018/2010 s poznámkou Jasenka.

Moc za ni děkujeme a doufáme, že další zprávy o ní budou příznivější.