Floki

Kdo byl milý Floki?


Narození: 2018

Pohlaví: Kocour

Kastrace: Ano

Očkování: Ano

Povaha: Hodná, klidná

Zvláštní znaky: Velký bojovník

Datum příjmu: Prosinec 2023

Místo nálezu: Uherský Brod

✝︎ FLOKI 🖤🖤🖤

Floki, Floki, Floki,

jméno jsi dostal po vikingském bojovníkovi. Byl jsi stejný jako on. Silný, odolný, nevzdával jsi se, bojoval jsi do poslední chvíle. Tolik jsme věřili. Nedovedla jsem si představit, že by takový zdatný kocour mohl odejít na zánět uší.

Když jsi k nám přišel, byl jsi nedůvěřivý a bál jsi se. Časem jsme si získali tvoji důvěru a díval ses na nás pokaždé s očekáváním, tak co – půjdu ven? Půjdu do rodiny?

Zjistili jsme výtok z ucha. To není u venkovních starších koček nic neobvyklého, ty záněty řešíme často. U tebe to ale bylo jiné.

Zánět byl hluboko ve vnitřním uchu.

Podle CT ještě mnohem horší. Vyhnisaný zvukovod, rozpadlý bubínek. Koloběh antibiotik, čištění. Chytlo ti to oční nerv, museli jsme léčit vysoký oční tlak.

Chronická bolest způsobovala apatii, dokrmování a nakonec jsme se rozhodli pro jícnovou sondu jako poslední možnost, abys zvládl antibiotickou léčbu a snad se podařilo zánět mít pod kontrolou.

V kombinaci s vadou srdce už jsi ale nedokázal jít dál.

Floki, celý útulek ti držel palce dva měsíce, byl jsi středobodem všeho snažení a teď tady máme prázdný polštář a oči plné slz. 🖤🖤🖤

✝︎ FLOKI 3. února 2024

 

Včera přišly výsledky kultivace z uší – multirezistentní stafylokok.

 

————-

 

Milí přátelé,
v těchto kouzelných předvánočních dnech si připomínáme nejen radostné příběhy, ale i ty, které jsou smutné a plné dojetí.
Takový je i příběh Flokiho, kocourka, kterého nám radili uspat.
Bůhví kolik měsíců nebo dokonce let se starý kocourek potýkal s bolestí v uchu, bůhví kolik dní a nocí venku proležel pod keřem.
Bolest a tlak v hlavě musela být tak nesnesitelná, že si určitě přál, aby nejraději nežil.
Kocourka jsme přijali do našeho útulku letos na podzim.
Vypadalo to na první pohled jako velký zánět ucha, se kterým jsme se u nás již potkali několikrát, ale změnilo se to ve velmi vážný problém.
Floki je momentálně hospitalizovaný na klinice v Mařaticích. Podle CT, které mu dělali, zánět zasahuje do vnitřního ucha a to u obou uší. To co se jevilo navenek jako zdravé ucho, je v horším stavu, než to bolavé.
Na CT u jednoho ucha chybí zvukovod, (resp. není vůbec viditelný), u druhého jsou ve vnitřním uchu výrůstky.
U Flokiho byla zvažována euthanasie – kterou jsme ale 100 % odmítli a dohodli se na zahájení konzervativní léčby. Celou situaci však komplikuje i to, že mu byla zjištěna srdeční vada – hypertrofická kardiomyopatie, která značně omezuje možnou dobu narkózy a to i inhalační.
Zatím je kocourek na kapačkách.
Ještě tento týden podstoupí zákrok, kde mu hluboko vyčistí obě uši.
Pokud i to by nebylo dostačující a kontrolní CT by to prokázalo, může dojít až k odstranění obou zvukovodů a také event. velmi náročnou operaci tympanické buly.
Zatím nevíme co se bude dít, je v péči odborníků.
Víme jen to, že Floki dostane šanci. Trpěl tak dlouho, přesto je mazlivý, hodný, trpělivý, snáší svou bolest s takovým klidem, až máme slzy v očích.