Bonboniéra

Pohlaví: Kočka

Kastrace: Ano

Očkování: Ano

Povaha: Mazlivá a klidná

Zvláštní znaky: Slepá kočička

✝︎ BONBONIÉRA🖤🖤🖤
Podzim bývá v našem útulku smutným obdobím. Velmi často nás připraví o některé naše stálé obyvatele a také o kus našeho srdce. S každým zvířátkem jej kousek odchází a snad jej máme dostatečně velké, abychom to zvládali.
Ani letošní podzim nebyl milosrdný k našim dvěma kočičkám.
Rozloučili jsme se s Glennem a s Bonboniérou.

Bonboniéra
Kočičku Bonboniéru jsme k nám přijímali s vědomím, že je vážně nemocná. Měla FIV, tzv. kočičí AIDS. Svůj krátký život u nás ovšem prožila spokojeně u naší kamarádky Dáši, kde měla volnost pohybu, možnost válet se v seně, občas prohnat myšky a hlavně mít stále něco dobrého v misce. To si kočička velmi užívala a bylo vidět, jak je vděčná za tento domov. Nemoc se ale nedá zastavit a i její čas nadešel. Bonboniéra to věděla a jak to občas bývá, odešla zemřít tam, kde to měla nejraději.
Zapalte dnes s námi dvě pomyslné svíčky a pomozte nám se rozloučit s kočičkami, které nám významně vstoupily do našeho života.

Sbohem Bonboniérko. 🖤🖤🖤
Nikdy na vás nezapomeneme.
✝︎ BONBONIÉRA říjen 2020

————-

Myslíme si, že jsme zase jednu kočičku udělali šťastnější – kočička Bonboniéra
Bonboniérka se k nám dostala ze Slovenska, kde ji, jako venkovní kočičku parta zlých kluků týrala a snad by i zemřela, kdyby vše neviděla paní, která ji zachránila a jelikož byla v tak špatném stavu, byla na uspání, nikdo ji nechtěl pomoci. Kočičky jsme se ujali, dali ošetřit, ale očka byla tak zraněná, že kočička ztratila zrak.
Celé měsíce trávila u nás, bála se, schovávala se. Po poslední lékařské kontrole doktor zjistil, že jedno oko nebylo tak poškozeno, jak nám bylo řečeno při vstupní prohlídce a ošetření a kočička na něj trošku vidí. A my dostali nápad. Nenecháme, aby Bonboniérka byla v prostředí, ze kterého má psychické problémy. Poprosili jsme naši kamarádku se statkem plným zvířátek a i některých našich kočiček, daleko od silnice, zda by se k nim Bonboniéra mohla přidat.
Kočička je již pár týdnů v novém, už si na prostředí zvykla, začala chodit ven a krásně si užívá teplé počasí a vyhřívá se na letním sluníčku.
Je evidentně šťastná a my s ní.

————-

Krásný den,
jsem kočička Bonboniéra. Pocházím ze Slovenského Bardějova, kde jsem se narodila. Už od mala jsem byla kočičkou tulákem, odevšad mě vyhazovali a jednoho dne mě chytila skupina zlých kluků, bili mě, kopali a snad i zabili, kdyby mě nezachránila paní, která hledala, kdo by mě nechal na své náklady ošetřit a vzal si mě. Nikdo nechtěl, až přišla pomoc z kočičího útulku Dobré ruce. Okamžitý odvoz do Zlína, vyšetření a ošetření na veterině. Všechny bolístky a zranění se mi hojí, co však už nikdy nebude jako dříve, jsou moje oči, při těch zraněních jsem, bohužel, o zrak přišla.
I když jsem slepá a trošku se bojím cizích lidí, zvuků a všeho co neznám, přesto miluji, když mě někdo hladí a cítím, že mu na mě záleží.
Snad i já najdu virtuální rodinu, mámu nebo tátu, kteří mě budou alespoň na dálku milovat.