Bohunka

Kdo je hodná Bohunka?


Narození: 2021

Pohlaví: Kočka

Kastrace: Ano

Očkování: Ano

Povaha: Hodná, mazlivá

Zvláštní znaky: Maličká mourinka

Datum příjmu: 30. 7. 2023

Místo nálezu: Bohuslavice

🏡 „Našli nový domov“ – Bohunka 🐱

Příběh kočičky Bohunky je jako pohádka se šťastným koncem. Od nalezení kočičky, která málem umřela až po šťastný a krásný domov s milující maminkou. ❤️

————-

Zde je její příběh i dopis Bohunky z nového domova:

30. 7. 2023
Paní Janišková právě odjíždí z veterinární pohotovosti, kde musela nechat na několikadenní hospitalizace kočičku nalezenou dnes večer u cesty v Bohuslavicích. 

Je to starší kočka, která však váží necelé 2 kg. Nemůže dýchat, má silný zápal plic a nyní bojuje o život.

Dostala jméno Bohunka, podle místa nálezu.

31. 7. 2023
Bohunka noc zvládla, ale její stav je nadále velmi vážný. 

Včerejší rentgen potvrdil pneumonii a rovněž výsledky hematologie a biochemie silný zánět.

Ultrazvuk také potvrdil to, co jsme vůbec nečekali, březost a to cca 3 týdny před porodem.

Kočka váží necelé 2 kila!!! 

Kastrace ze zdravotních důvodu nepřichází v úvahu, to je stanovisko kliniky, na které je hospitalizována. Jakákoliv narkóza a zákrok by kočku zabily nebo přinejmenším ohrozily na životě a to si nevezmeme na svědomí.

Bohunka musí být nyní na podpoře dýchání v kyslíkovém boxu a je nutné ji nejdříve stabilizovat. Je na jedné z nejlepších klinik ve Zlínském kraji a my s postupem léčby souhlasíme se stanoviskem lékařů.

1. 8. 2023
Bohužel nemáme o Bohunce dnes dobré zprávy. Její stav je nadále velmi kritický a dnes už ztroskotaly veškeré naděje ohledně jídla. Kočičce musela být zavedena nosojícnová sonda, která se zavádí pouze v lokální anestezii a my jen prosíme, myslete na ni. 

6. 8. 2023
Bohunka byla v pátek převezena do péče naší skvělé dočasky, kde měla mít klid na léčbu i případný porod.

Včera odpoledne začala kočička předčasně rodit. Potratila 2 mrtvá koťátka a byla vyšetřena veterinárním lékařem. 

Dnes dopoledne jela paní Janišková s Bohunkou na veterinární pohotovost na kliniku do Mařatic, aby se vyloučilo, že jí v těle zůstalo ještě nějaké kotě. Na sonu se prokázalo vše v pořádku a kočička je zpět v dočasce, kde se bude doléčovat a přibírat na váze. 

16. 8. 2023
Máme dobré, ale i zlé zprávy o Bohunce. 

Z necelých 2 kg váhy má po dvou týdnech péče v dočasce 2,7 kg. 

Je to zlaťoučká kočička.

Výsledky nejnovějšího vyšetření však ukázaly velké problémy s ledvinami – ledvinové selhávání. Kočičce byla nasazena ledvinová léčba a Renal dieta.

1. 12. 2023
Bohunka se stěhuje do Brna. Našla totiž anděla v podobě své zlaté maminky, která jí dala šanci na lásku a domov.

Milá Bohunko, děkujeme za krásný dopis a přejeme tobě i tvé báječné mamince stovky a stovky veselých i láskyplných společných dnů. 😍🥰

Ze ❤️ tvé tety z útulku a teta Alena z dočasky. 😘

„Ahoj tety, jsem Bohunka a od 1.12.2023 mám svůj domov v Brně. První den jsem byla jenom pod postelí. Druhý den jsem udělala menší pokrok a vylezla jsem z pod postele a šla jsem do sprchového koutu, kde mě také našla moje mamča. 

Byla jsem hodně plachá, vystrašená. Nevěděla jsem co čekat, co dělat. V neděli 3.12 jsem ráno našla odvahu a vyskočila jsem do postele jenom na kraj k nohám. Dny jsem trávila v pračce a večery jsem trávila v posteli. Postupem času jsem si pomalu zvykala a začala jsem chodit po bytě, čuchat všechen nábytek, otrkávat se a zkoumala jsem okolí a zkoušela jsem co vše si můžu dovolit a co ne. 

Asi po 10-11ti dnech jsem se odnaučila nebýt v pračce, ale začala jsem trávit dny v místnosti s osobou, u které bydlím. Spávala jsem buď v přepravce, u které mi úplně sundala dveře a nebo v krabici a samozřejmě večer jsem spala jako vždy v posteli čím dál tím blíž až jsem se jednou odhodlala až k hrudníku, kam jsem se i opřela a zjistila jsem že vše půjde. Chtěla jsem jen čas a zjistila jsem že to půjde. 

Chodím bez problémů na záchod, jíst mi chutná, pít mi chutná. 24.12 jsem poprvé vydržela 11,5 hodiny sama celý den, protože máma jela k rodičům a 25.12 to bylo úplně stejné. 

Od doby co začala chodit do práce, jsem sedávala pod židlí a koukala jak odchází v domnění, že se nevrátí a já zůstanu zase sama. Ale ráno mi vždy říkala „Neboj broučku, já se vrátím“. A taky se tak stalo. Chtělo to pár dní a zvykla jsem si. 

Asi 3 týdny pod židlí nesedím, protože vím že se vrátí jak mi vždycky je slíbeno před odchodem do práce. 

Chodím v noci na granulky, a ráno a večer dostanu kapsičky. Celý dny spím. Z chodby poznám její kroky, a když strká klíče do zámku, utíkám ke dveřím jí vítat. Po příchodu z práce máme každodenní rituál. Sedne si na postel, začínám se otírat, skákat. Když jde na záchod nebo sprchy, sedím u ní. Po sprše se mazlíme, hrajeme. Dá mi kapsičku a zase si hrajeme. Užívám si každé mazlení. 

V prosinci jsme byli na veterině, kde jsem měla 2,9 kila. Během 14-ti dnů jsem přibrala na 3,1 a během dalších 3 týdnů na 3.6. 

Už jsem si zvykla spát i celou noc a pořád trávíme dny na posteli spolu. Asistuju v kuchyni u chystání kapsičky. 

Když ležím v klíně, dostanu pusu na hlavu. 

Pere pračka už se tak nebojím jako na začátku, když prala poprvé. Už nechává i otevřené dveře. Jen čeho se trochu bojím je žehlení, zametání a mopu když vytírá. Když zapne televizi, tak spolu koukáme. Nejraději mám Spongeboba v kalhotách a Bolka a Lolka pořád se mi věnuje. Hlavu si opírám o její rameno a packu jí dávám na její hrudník. Jsem závislá na jejím mobilu cokoliv tam dělá, koukám do mobilu a dělám tam s ní věci co dělá ona. 

Jsem vděčná za každý dotek a za každé pohlazení. 

S pozdravem všem do útulku. 

Bohunka.“ 🐾💕

1. 12. 2023