Beltain

Kdo byla milá kočička Beltain?


Narození: 2021

Pohlaví: Kočka

Kastrace: Ne

Očkování: Ne

Povaha: Milá, mazlivá

Zvláštní znaky: Želvinka

Datum příjmu: 30. 4. 2023

Místo nálezu: Malenovice, Zlín

✝︎ BELTAIN 🖤🖤🖤

Našli jsme ji na hřbitově v Loukách v papírové krabici na 1. máje. Někdo ji tam odložil zřejmě předchozí noc, na poslední den v dubnu. V tento den se podle tradic slaví Beltain, svátek, kdy se zažíhají ohně, aby přinesly kromě úrody i štěstí. I my jsme věřili, že kočička konečně našla své štěstí, svůj nový život.

Veškeré výsledky krve dopadly na výbornou, kromě obrovské dehydratace a podvýživy byla Beltain zdravá. Zůstala u své nálezkyně v dočasce, kde se postupně zotavovala z toho, co se jí stalo. Začala postupně nabírat na váze, přibrala skoro půl kila a to byl další důvod k radosti.

O to větší byla hořkost a smutek, když ji její opatrovnice odpoledne našla bez známek života. A to dvě hodiny předtím byla v naprosté pohodě.

Příčinou byla skrytá srdeční vada, která se bohužel kočičce stala osudnou.

Když zemře stará kočka nebo kocourek, když víte, že byl na konci své mnohaleté životní cesty, ať už byla jakákoliv, vždycky to bolí. Ale když odejde mladá, obrovsky mazlivá a milá kočka, kdy jste věřili, že jí můžete dát nový začátek – to je bolest daleko větší. Šrámy na duši zůstanou a Beltain zůstane také v našich srdcích.

Zapalte svíčku za neskutečně milou, hodnou a vděčnou kočičku, která neměla osud lehký a bohužel jí osud nedopřál, aby se to změnilo.  🖤🖤🖤

✝︎ BELTAIN 2. června 2023