Antonio

Kdo byl Antonio?


Narození: 2013

Pohlaví: Kocour

Kastrace: Ano

Očkování: Ano

Povaha: Bojácná

Zvláštní znaky: Krásně pravidelně pruhovaný "lemuří" ocásek

Datum příjmu: 2013

Místo nálezu: Zlín - Malenovice

✝︎ ANTONIO 🖤🖤🖤

I po 10 letech se mi vše velmi dobře vybavuje… 

Na prosbu mojí kamarádky jsme přijali vysoce březí plachou kočičku, která žila v keřích na náměstí v Malenovicích. Dostala jméno Annie. Annie u nás porodila, ale tak šikovně si kotátka chránila a neukázala do té doby, než sama vylezla. S velkým zděšením jsme zjistili, že obě koťátka jsou postižená. Asi Annie věděla, co se děje a chránila je, jak to jen šlo. Koťatům bylo už 5 týdnů a lezly jen po předních nožičkách. A co teď? Všichni radili, nechat uspat. Ale koťátka se na nás dívala, dívala se těma chytrýma očima, už všechno vnímaly a cítily a chtěly žít.

A tak u nás zůstaly. 

Faustovi ochrnutí zůstalo, přes konzultace s MVDr. Tomkem to je postižení neoperovatelné, vrozené a jen pravidelným cvičením je nutné svaly udržet v pozoru.

Zrzeček Antonio byl postižený mnohem méně, bylo to poznat na jeho chůzi, kdy chodil jako „koník“. A protože se pohyboval stejně jako Kocour v botách ve filmu Shreck a kocourka mluvil Antonio Banderas, dostal jméno Antonio.

Tak šly roky, kocouři u nás zůstali. Oba v dobrém stavu si užívali dobrého jídla a pohodlného živobytí. Až před půl rokem začal Antonio hubnout. To bylo co říct, protože chuť k jídlu mu nikdy nechyběla a měl 4,5 kg. Vyšetření nejdříve odhalilo vysoký krevní tlak. Medikací se nám to podařilo zvládnout, dostat pod kontrolu na normální hodnoty. Hubnutí ale neustávalo, tak paní doktorka hledala další příčiny. Rentgen srdíčka odhalil HCM, nemoc srdce, kdy už levá srdeční komora byla hodně zvětšená. Antonio dostal léky, nicméně prognóza byla velmi špatná. Nemoc způsobila postižení ledvin, hrozila i možnost embolie.

Dávali jsme léky, dietu, podstrojovali jsme Antoniovi jak se dalo, ale nemoc byla neúprosná.

Včera jsme se s Antoniem museli rozloučit, vše další by bylo jenom a jenom trápení.

Antonio, byl jsi svůj, někdy jsem tě proklínala (protože používání toalety pro tebe byla věc neznámá), utírala jsem poctivě několikrát denně tvoje loužičky, ale pak jsi se podíval svýma kulatýma očima, stejně jako ten Kocour v botách a bylo ti v momentě odpuštěno.

Jsme rádi, že jsi tady s námi byl a budeme na tebe moc a moc vzpomínat. Byl jsi součástí celé naší kočičí rodiny.

Milovali jsme tě.

Sbohem Antonio.🖤🖤🖤

✝︎ ANTONIO 11. 9. 2022

 

————-

Zrzeček Antonio se narodil mouraté kočičce Annie, která u nás porodila 2 postižená koťátka, Antonia a Fausta. V březosti s největší pravděpodobností prodělala kočičí mor, a proto Antonio chodí zvláštně jako koník. Je to nenápadný kocourek, který připomíná kocoura v botách z filmu Shrek. Bohužel jej každá maličkost dokáže vystresovat, a pak se stává nečistotným. Také je FeLV pozitivní, proto jej dáváme pouze do virtuální adopce.
Mohl by samozřejmě jít do nového domova, ale tam by musel být jako jediná kočička, nebo se zdravým kamarádem, který byl na FeLV očkovaný.
😻 Kocourka Antonia adoptovala rodina Darebníkova. Moc za něj děkujeme.