ČERVINKA, KOČIČKA Z MOTORU AUTA, BOJUJE O ŽIVOT

Kočička Červinka je od včerejšího poledne na veterinární klinice a snaží se vylízat ze všech bolístek, které jí byly způsobeny nejen v posledních třech dnech.

O téměř 24 hodin trvající akci na záchranu kočičky si můžete přečíst ve včerejším příspěvku.
Červinku jsme v kolektivu asi 22 lidí vyprošťovali od nedělního odpoledne do pondělního poledne. Kočička strávila den v mrazu a neskutečném stresu. Abychom ji mohli z pod auta dostat ven, musel ji přivolaný veterinář přispat a vytahovat za pomoci našich dobrovolníků a pracovníků místních profesionálních hasičů. Kočička se bránila z posledních sil. Bála se, prožila si toho mnoho. Mnoho, na co se nám nechce ani myslet.
Původ kočičky je nám neznámý. K majitelce, od které jsme ji měli přijímat se dostala asi před dvěma lety. Teplo domova však kočička nezažila. Každé ráno, bez ohledu na počasí, ji paní vyhazovala na balkón, jen aby se její syn (11 let) mohl v klidu vyspat. Kočka často chodila po zábradlí nebo parapetu a z balkonu, podle sousedů, minimálně jednou i vypadla. Kočku také často vypouštěla na schodiště paneláku, kde ji pak nemohla odchytit. Nechodila s ní na veterinu, protože se ji bála dát do přepravky, nechtěla na ni sahat. Paní se kočičky bála, štítila dotknout, protože by ji mohla škrábnout a bála se, že by to pro její osobu bylo smrtelné. Ke kočce neměla žádný vztah.
Jak se kočička dostala na ulici nám není známo. Verzí je více – spadla znovu z balkonu, paní ji záměrně vypustila, utekla jí na schodišti a paní následně otevřela dvoje dveře ven… Kočička se strachy schovala pod nejbližší auto. Auto sice bylo nejhorší možné pro hru na schovávanou, příliš nízké abychom ji vytáhli, když ještě byla pod ním, příliš plné pod kapotou, abychom ji nemohli vytáhnout po jejím otevření. Kočička ale podvědomě věděla, proč si jej vybrala. Auto mělo nejhodnějšího a nejochotnějšího majitele, který sám řekl, že mu nezáleží, co s autem budeme dělat, ale hlavně ať se kočičku podaří zachránit. A také se na její záchraně opravdu aktivně podílel a kontroloval ji téměř celou noc. Kočička se do druhého nehnula a celé další ráno proplakala zaklíněná pod motorem auta. Nevíme, zda její pláč byl více bolestí, steskem, úzkostí, zimou a vyčerpáním nebo strachem. Než jsme se na místě sešli, kočička už neměla sílu ani na ten pláč a pomalu ztrácela sílu žít.
Nikdo si nedovedeme představit, co zde kočička prožívala. Bála se, bránila se a trápila se zimou a bolestí. Když se nám podařilo boj o její vysvobození vyhrát a s radostí jsme spěchali na veterinu, ještě jsme netušili, co nás čeká dál. Boj totiž nebyl vyhraný úplně. Na veterině doktor nebyl schopen naměřit kočičce teplotu ani tep. Její tělo bylo naprosto ledové a v tu chvíli už na nás nereagovala. Veterinář nedával moc velkou šanci tomu, že se kočičku ještě podaří probudit.
My ji zde ale nechávali s velkou nadějí. Věřili jsme, že když bojovala do teď, bude bojovat i dál. Na každou zprávu z veteriny jsme čekali s velkými obavami. Byla to pro nás další noc beze spánku. Když jsme se ale dozvěděli, že kočička je stabilizovaná a že přežila první noc, která bývá vždy nejkritičtější, neskutečně se nám ulevilo.
Kočička byla velmi podchlazená, velmi dehydratovaná a oslabená. Její ocásek je třikrát zlomený. Zlomeniny by měly být staršího data a nám se snad ani nechce přemýšlet nad tím, jak k nim kočička přišla a co všechno si mohla prožít. V budoucnu asi bude nutná amputace. Budeme muset kočičku nechat důkladně prohlédnout, proběhnou veškeré odběry a další vyšetření. Je to běh na dlouhou trať, ale my to nevzdáme. Horší než zdravotní stav je v tuto chvíli asi její stav psychický. Léčba tohoto zlomeného kočičího srdíčka bude asi ještě delší.
Kočička od nás dostala jméno Červinka, podle jednoho ze svých zachránců.
Budeme bojovat! Budeme bojovat o život drobné kočičky Červinky.
Budete bojovat s námi? Do budoucna snad budeme moc najít kočičce novou a opravdu milující rodinu, dnes však hlavně potřebujeme aby se dala dohromady fyzicky i psychicky. To, jako vždy nezvládneme bez vaší podpory. Prosíme, sdílejte příběh Červinky, kde jen můžete, neignorujte prosebné mňaukání na ulici a vždy se dívejte pod kapotu, než vyrazíte na cestu, hlavně nyní v zimě. Pokud alespoň trošku můžete, přispějte nám, prosíme, na veterinární náklady spojené s hospitalizací a léčbou kočičky Červinky.
Přispět na léčbu Červinky můžete na náš transparentní účet 2300513018/2010 a do poznámky napište „Červinka“
Předem vám všem za kočičku moc děkujeme! ❤️