Pompo

Pompo

✝︎ 𝑷𝑶𝑴𝑷𝑶 🖤🖤🖤

Každé úmrtí kočičky prožíváme v našem útulku velmi těžce.
Jsou případy, kdy to, bohužel, čekáme a postupně se s touto skutečností smiřujeme, jsou však případy, kdy nás náhlý odchod kočičky zastihne nepřipravené. V té chvíli se kolem nás zastaví čas, zůstaneme ochromeni a hlavou se nám mezi pláčem honí myšlenky, že to není přece možné, to se nemohlo stát, …
Proč …?
Takový byl případ i maličkého Pompa.
Bylo to koťátko nalezené v Uherském Brodu. Prodělal panleukopenii a vzápětí na to dostal těžkou kalicivirózu. Kocourka jsem šest týdnů krmila tekutou výživou, která mu naštěstí chutnala a jedl ji. Byly chvíle, kdy jsem ho dokonce zastihla u misky, jak si dává granulky. Jeho stav však byl i nadále velmi špatný. Nepřibíral, tak jsme stále pátrali po příčině. Testy FeLV a FIV byly negativní, poměry A/G v pořádku, ale Pompo stále, ač 5 měsíční, vážil pouhých 900 gramů. Dvakrát byl na infuzích, eroze na jazyku neustupovaly, ale říkala jsem mu, bojuješ, zvládneš to!
Sedávala jsem u něj v karanténě, povídala jsem mu, že už u nás zůstane a i když bude maličký, o to víc jej budeme milovat.
Protože však stále nepřibíral ani deko, jeli jsme opět na veterinu.
Nejdůkladnější prohlídka, v mírné sedaci a pak mi paní doktorka volala. „Nikdy jsem to u kočky ani kotěte neviděla – ale je to tam, rozštěp měkkého patra!“ Koťata, s tímto narozená, umírají téměř ihned. Pompo žil 6 měsíců. Byla to malá dírečka, téměř neviditelná, až úplně vzadu, při prohlídce se nedala ani zjistit.
Co teď? Komplikovaná operace? Na tu byl Pompo příliš maličký. Takže rozhodnutí padlo: sonda, krmit co nejdéle to půjde tekutou výživou a pak operace. Jiné řešení neexistovalo.
Pompovi byla odpoledne zavedena sonda. Měla jsem si ho na druhý den vyzvednout.
Paní doktorka volá a mě se zastavil celý svět – Pompoškovo srdíčko už zavedení sondy nezvládlo.
Můj Pompošek, moje srdcová záležitost, můj bojovník s obrovskou vůlí k životu.
Myslete, prosím, se mnou na velkého bojovníka, ač maličký, ač nemocný, tolik chtěl žít a já si to tak moc přála!
Pompošku, chlapečku maličký, navždy už zůstaneš v mém srdci. ❤️
S láskou
Eva

✝︎ prosinec 2019

Leave a Reply

Your email address will not be published.