Před Vánoci na nás nějak přichází nostalgie a rozněžnělost a znovu si dovolíme moc poděkovat našim dočaskářům. Nejen že se nám o kočky a koťata postarají a uvolní místo v hlavním útulku, ale sami aktivně hledají nové domovy, zůstávají s majiteli v kontaktu a zastanou tak velkou část práce, která by jinak zase opět zůstala na našich bedrech.
Pokud byste jako předsevzetí do Nového roku zvažovali stát se jedním z nich, přečtěte si článek na webu a napište nám.  

Čtyři kočičí sourozenci se narodili tulačce z ulice Mostní ve Zlíně. Hodná sousedka kočičku vyhádala od majitele, který se moc nestaral, místo něj ji krmila celá ulice. Kočička dostala jméno Mia a žije po kastraci spokojeně už nastálo uvnitř čtvrtdomku.
Koťata putovala do dočasky, kde se projevila jejich po mamince zděděná prudší povaha a satansky likvidovaly okolí. Proto se rozhodlo, že jim venku bude lépe, a krásně po dvojicích zamířily do bezpečí rodinných domů v klidných lokalitách.

Zrzinka a Mourinka
Dvě rebelky v péči malé dvounohé paničky, která se o ně vzorně stará ve Zlíně-Loukách.

Bobina a Čert
V péči manželů z Kvasic. Bobina je akční až příliš a při skoku vysokém si zlomila nožičku. Majitel nám v listopadu napsal: „Ve čtvrtek půjdu s Bobinou vytahovat šroub z nožičky, ale jinak super. Jsou velmi spokojení a raubíři. Bobinu chodím venčit po chvílích ven, protože jinak je k neudržení. Postupně zatěžujeme nožičku aby ji znovu narostlo svalstvo. Zdá se, že ta nožička srostla dobře, ale stále ji umravňuji a bez dohledu nesmí ven. Je to sice pro ni kruté, ale doléčení je nezbytné a vyžaduje i od nás trpělivost. Z Čertíka je hrozný mazel a tulič i přes jeho 4 kg. Bobina má 3,5 kg.“

Majitelům moc děkujeme za vzornou péči a přejeme s temperamentními tvorečky snad klidné Vánoce. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.